İTÜ Çekirdek Dünyada İlk 5’te İTÜ Çekirdek, dünyadaki lider üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezlerini karşılaştıran ve sıralayan uluslararası UBI Global endeksine göre dünyada ilk 5’te yer aldı.
İTÜ Alan Bazında Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasında Üniversitemiz, US News & World Report’un hazırladığı “Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralamasında mühendislik, kimya, inşaat mühendisliği, çevre/ekoloji ve yer bilimleri alanlarında Türkiye birincisi oldu. İTÜ, Türkiye içinde genel sıralamada ise üçüncü sırada yer aldı.
Dünyaca Ünlü Yerbilimcilere İTÜ’den Fahri Doktora İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından Dünya’da ve Ülkemizde yerbilimleri alanında bilim ve teknolojinin gelişmesine sağlamış oldukları katkılar nedeniyle Prof. Dr. John F. Dewey’e, Prof. Dr. Dan McKenzie’ye ve Prof. Dr. Xavier Le Pichon’a Fahri Doktora Beratları verildi.
İTÜ ve St. Petersburg Politeknik Üniversitesi’nden 5 Yıllık İş Birliği İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Peter The Great St. Petersburg Politeknik Üniversitesi (SPbPU) arasında iş birliği anlaşması (MoU) imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve SPbPU Rektörü Prof. Andrei Rudskoi arasında imzalanan anlaşma özellikle lisansüstü çift diploma programlarıyla eğitim, araştırma, geliştirme alanlarında 5 yıl ve üstü iş birliklerini içeriyor.
İTÜ Kuzey Kıbrıs Telsim Future Lab Açıldı İTÜ Kuzey Kıbrıs Telsim Future Lab, İTÜ Kuzey Kıbrıs Sürekli Eğitim Merkezi’nde açıldı. Vodafone'un Türkiye'den sonra KKTC’de kurduğu merkez, bir üniversite ile iş birliği ile hayata geçirilen ilk teknoloji merkezi olma özelliği taşıyor.
Akıllı Havacılık ve Uzay Uygulamalarında Sektör ve Akademi İTÜ’de Buluştu İTÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (ITUARC) tarafından İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteklediği “ITUARC-Yenilikçi Teknolojilerin Akıllı Havacılık ve Uzay Uygulamaları Araştırma Merkezi” isimli proje kapsamında Sektör-Akademi Günleri’nin ilki Ayazağa Yerleşkemizde gerçekleştirildi.
Kültürel Alanların Güvenliği Çalıştayı İTÜ’de Yapıldı İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından “Kültürel Alanların Güvenliği Çalıştayı” düzenlendi.
Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Karaca’ya Cibuti'den Liyakat Nişanı Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Karaca, Cibuti Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin yapılandırılmasına İTÜ’nün sağladığı katkı dolayısıyla Cibuti Cumhurbaşkanı tarafından “Liyakat Nişanı” ile ödüllendirildi. Liyakat Nişanı, 27 Haziran 1977 Cibuti’nin bağımsızlık gününü ifade eden bir devlet ödülü olarak biliniyor.
Oğuz Haşlakoğlu’nun “Retro-inspective” Sergisi İTÜ RSG’de İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (İTÜ RSG) Sanatçı Oğuz Haşlakoğlu’nun “Retro-inspective” sergisiyle yeni dönemi karşıladı.
  • DUYURU
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Ayazağa Yerleşkesi Servis Alan Değişikliği Hakkında Değerli İstanbul Teknik Üniversiteliler, 

Üniversitemiz Ayazağa Yerleşkesi servis otopark alanında yapılacak olan etkinlik nedeniyle, Ayazağa Yerleşkesinden hareket eden personel servis araçları 13-14-15 Kasım 2019 tarihlerinde Akademik Kapı yanında bulunan P2 Öğrenci / Misafir otopark alanından saat 17:35’te hareket edecektir.

İTÜ Rektörlüğü
Kas 11, 2019, 15:22
Detay >>
  • ARAŞTIRMA
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Akıllı Havacılık ve Uzay Uygulamalarında Sektör ve Akademi İTÜ’de Buluştu
itu-arc-kutucuk
Kas 13, 2019, 09:13
Detay >>
  • ÖĞRENCİ
Istanbul Teknik Universitesi - 2018
İTÜ’nün Proje Takımları Ayazağa Kampüsünde Buluştu

kutucuk-takimlar-bulusmasi
Eki 31, 2019, 10:31
Detay >>
  • AKADEMİK
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013
Öğretim Elemanı İlanı Ön Değerlendirme Sonucu 21.10.2019 tarihli, 30925 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan öğretim elemanı ilanının ön değerlendirme sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.
Kas 12, 2019, 17:46
Detay >>
  • KAMPÜS
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Eğlendikçe Burs Kazandıran Festival: İTÜ FEST

itu_fest_2019_web-kutucuk
Eki 23, 2019, 09:42
Detay >>
  • SANAT
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
İTÜ TMDK Bünyesinde Sadun Aksüt Arşiv ve Koleksiyonu Açıldı  

sadun_aksut_web-kutucuk
Eki 28, 2019, 09:33
Detay >>
  • İTÜNOVA TTO
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
H2O Dergi 33. Sayısıyla Yayında


h2-o_kutucuk_33_sayi
Eki 11, 2019,13:14
Detay >>
  • ARI TEKNOKENT
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
İTÜ Çekirdek Dünyada İlk 5’te


itu-cekirdek-ubiglobal-kutucuk-2
Kas 7, 2019, 15:18
Detay >>
  • MEDYA
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013
Sanatçı Oğuz Haşlakoğlu’nun Sergisi İTÜ RSG’de

rsg-kutucuk
Kas 6, 2019, 09:35
Detay >>