İTÜ İşletme Fakültesi Binası Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Fakültesi Mimari Proje Yarışması kazananları belli oldu. İTÜ Rektörlüğü tarafından açılan İTÜ İşletme Fakültesi yerine mevcut tarihi karakol binasının yanına yapılacak fakültenin projelerinin elde edilmesi amacıyla açılan yarışma sonuçları 8 Aralık 2019’da açıklandı.
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinde “Mimarlık" Ödülü Emekli Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Doğan Kuban’ın Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulunca belirlenen "Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nde değerli emekli öğretim üyemiz ve mezunumuz Prof. Dr. Doğan Kuban “mimarlık” alanındaki ödüle layık görüldü.
Kız Kardeşim Projesi’nden Yerel Lezzetleri Yaşatan Girişimci Kadınlara Destek Kız Kardeşim Projesi kapsamında yerel lezzetler üzerine çalışan girişimci kadınların desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen Yerel Lezzet Girişimciliği Destek Programı kazananları İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Toplantıda belirlenen kriterlere göre iş geliştirme hibesi almaya hak kazanan 11 girişimci kadına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Başkanı Evguenia Stoichkova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır tarafından ödül verildi. Program kapsamında Türkiye genelinden 29 ilden restoran sahibi olan ve yerel lezzetler üzerine çalışan 121 girişimci kadının başvuruları değerlendirildi.
İTÜ TMDK Öğretim Üyeleri Güzel Sanatlar Liseleri Öğretmenleriyle Hizmet İçi Eğitimde İstanbul Teknik Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 15 Nisan 2019 tarihinde imzalanan “Eğitimde İş Birliği Protokolü” kapsamında Türkiye’deki 83 Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki 300'e yakın gitar, ud, bağlama, ney, kemane, kanun, koro, çalgı toplulukları ve Türk Müziği teorisi öğretmeni ile İTÜ TMDK'dan 14 Öğretim üyesi 18-22 Kasım 2019 tarihlerinde Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hizmet içi eğitim çalışması için bir araya geldi.
İTÜ ve St. Petersburg Politeknik Üniversitesi’nden 5 Yıllık İş Birliği İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Peter The Great St. Petersburg Politeknik Üniversitesi (SPbPU) arasında iş birliği anlaşması (MoU) imzalandı. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca ve SPbPU Rektörü Prof. Andrei Rudskoi arasında imzalanan anlaşma özellikle lisansüstü çift diploma programlarıyla eğitim, araştırma, geliştirme alanlarında 5 yıl ve üstü iş birliklerini içeriyor.
Oğuz Haşlakoğlu’nun “Retro-inspective” Sergisi İTÜ RSG’de İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi (İTÜ RSG) Sanatçı Oğuz Haşlakoğlu’nun “Retro-inspective” sergisiyle yeni dönemi karşıladı.
Prof. Dr. Zehra Çataltepe’ye Uluslararası Kadın Girişimciler Vakfından Ödül İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültemizin Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Zehra Çataltepe İstanbul Ticaret Odası tarafından 2019 yılı için aday gösterildiği Uluslararası Kadın Girişimciler Vakfı’nın (IWEC) 2019 yılı “Yılın Girişimci Kadını Ödülü”ne layık görüldü.
  • DUYURU
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
KAMUOYUNA DUYURU
Çorlu’da gerçekleşen tren kazasına ilişkin bazı basın organlarında yer alan “İTÜ bilirkişi göndermedi” şeklindeki asılsız iddialara ilişkin açıklama zorunluluğu doğmuştur. 

İstanbul Teknik Üniversitesi olarak “Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin” tarafımızdan istediği bilirkişi talebi doğrultusunda, Demiryolu ulaşım alt ve üst yapısı ile ilgili olarak Üniversitemizin ilgili birimlerinde fiilen görevli bulunan (akademik araştırma yapan, ders veren, programlarda görevlendirilen vs.) öğretim üyelerine/görevlilerine ilişkin bilgiler, 


Ara 11, 2019, 22:34
Detay >>
  • ARAŞTIRMA
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Araştırmadan Uygulamaya Deprem Bölgelerinde Tarihi Yapılar Semineri İTÜ’de
one_day_only-kutucuk
Ara 13, 2019, 12:13
Detay >>
  • ÖĞRENCİ
Istanbul Teknik Universitesi - 2018
Peyzaj Mimarlığı Öğrencilerimizden Mimari Fikir Projesi Yarışması Başarısı
bakirkoy_kutucuk
Ara 10, 2019, 09:42
Detay >>
  • AKADEMİK
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013
Öğretim Üyesi Alım İlanı 04.12.2019 tarihli Resmi Gazetede öğretim üyesi alım ilanımız yayınlanmıştır.

Öğretim üyesi alım ilanına buradan ulaşabilirsiniz.
Ara 4, 2019, 09:53
Detay >>
  • KAMPÜS
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
İTÜ Dünyanın En Yeşil Üniversiteleri Arasında

yesil_kampus_kutucuk
Ara 5, 2019, 11:10
Detay >>
  • SANAT
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Türk Müziği’nin Çocuk Korosu Albümü “Umut Çiçekleri”

umut_cicekleri_web_2019-kutu
Ara 4, 2019, 10:51
Detay >>
  • İTÜNOVA TTO
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
H2O Dergi 34. Sayısıyla Yayında


34.sayi-yayin-gorsel-kutucuk
Ara 5, 2019,11:05
Detay >>
  • ARI TEKNOKENT
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
İTÜ Çekirdek Avrasya’nın En İyi Kuluçkası Seçildi

itu_cekirdek_kutucuk-yeni
Ara 5, 2019, 11:00
Detay >>
  • MEDYA
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013
Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Karaca TRT Radyo 1’de

prof-dr-mehmet-karaca-trt-radyo-1-kutucuk
Ara 9, 2019, 12:04
Detay >>