Saklı Cennet İTÜ Gölet'te Rekreasyon Çalışmaları Üniversitemizin Yeşil Kampüs çalışmaları kapsamında sürdürdüğü projelerden birisi olan İTÜ Gölet Projesinde rekreasyon çalışmaları başladı. Kampüs içindeki saklı cennet diye de tabir edilen İTÜ Gölet’inin kampüs yaşamının temel öğelerinden biri haline gelmesi için Vakıfbank’ın desteğiyle başlatılan çalışmalarda, yürümeye olanak sağlayacak parkur, yeni ağaçlar, endemik bitkilerle yeni görünümüne kavuşacak.
50. Yılında Prof. Dr. Mustafa İnan’ı Saygıyla Andık Aramızdan ayrılışının 50. Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) 1957-1959 yılları arası Rektörlüğünü yapan merhum Prof. Dr. Mustafa İnan için bir anma toplantısı gerçekleştirildi. 8 Aralık 2017 Cuma günü İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, merhum Prof. Dr. Mustafa İnan’ın oğlu Hüseyin İnan, Prof. Dr. Esin İnan ve birçok akademisyen katıldı.
Arı 7 Otomotiv ve Hareketlilik Tematik Teknokent İnşaatı Başlıyor İTÜ ARI Teknokent, elektrikli araç başta olmak üzere yeni nesil ulaşım araçları için cazibe merkezi olacak bir kümelenme yapısı kuruyor.
Big Bang Dünya’nın En Büyük Girişimcilik Yarışması Oldu: Girişimcilere Bir Günde 17 Milyon TL İTÜ’nün teknoloji geliştirme bölgesi İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilik kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’in düzenlediği ve dünyada girişimcilere en fazla kaynak sağlayan ilk üç girişimcilik yarışması arasında yer alan Big Bang Startup Challenge, bu yıl girişimcilere ulaştırdığı kaynak ile dünya birincisi oldu. Başvuran 11 bin girişim arasından sıyrılarak 23 Kasım’da UNIQ İstanbul’da gerçekleşen final etkinliğinde girişimlerini sahneleyen 20 finalist ve yatırımcı ilgisi çeken bazı yarı finalist gruplar, ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte tam 17 Milyon TL’lik hibe ve yatırımlardan pay aldılar. Final sonunda en çok yatırımı alan ilk üç girişim Eyedius, Nanomik ve Scoutium oldu.
İTÜ’lü Öğrenciler Bakanlık Desteğiyle Pedallıyor İTÜ’lü öğrenciler, Sağlık Bakanlığı’nın "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" çerçevesinde "Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi" kapsamında İTÜ’ye verilen bisikletlere kavuştu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrenci kulüpleri ve spor kulüplerine Rektörlükçe yapılan ücretsiz bisiklet dağıtımı kapsamında, Kulüpler Birliği iş birliğiyle düzenlenen “Beyaz Bisiklet Turu” etkinliği üniversitenin Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleşti. 300 adet bisikletin sahiplerini bulduğu etkinliğe İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, Genel Sekreter Prof. Dr. Mustafa Yazğan, Kulüpler Birliği temsilcileri ve İTÜ’lü öğrenciler katıldı.
Genç Akademisyenlerimize TÜBA’dan Üç Ödül TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödüllendirme Programı (GEBİP) ödüllerine hak kazanan bilim insanları açıklandı. Öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Elif Sertel, Doç. Dr. Ertuğrul Başar ve Doç. Dr. Oğuz Hakan Göğüş listeye adını yazdıran bilim insanları arasında yer aldı.
İTÜ Mezunlarına Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Ödülü 2017 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerine, müzik kategorisinde mezunumuz Göksel Baktagir ve geleneksel sanatlar kategorisinde mezunumuz Ali Toy layık görülerek Üniversitemize büyük gurur yaşattılar
İTÜ ABET'te Yine Dünya Rekoru Kırdı İstanbul Teknik Üniversitesi, Amerika’daki Mühendislik ve Teknoloji Programları Akreditasyon Kurulu “ABET” (Accreditation Board for Programs in Engineering and Technology) tarafından 25 mühendislik programıyla akredite edilen dünyadaki ilk ve tek üniversite oldu.
Çılgın Profesörün 40 Yıllık Serüveni Sergisi İTÜ’de İTÜ Rektörlük Sanat Galerisi, karikatür dünyamızın “çılgın profesör”ü olarak tanınan Zihni Sinir’in 40. yaş dönümünü için hazırladığı “Porof. Zihni Sinir – Hayalden Gerçeğe Alternatif Köprüler” başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak.
  • DUYURU
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Kudüs Hakkında Kamuoyuna Duyuru Kudüs, milattan öncesine uzanan tarihi ve 3 semavi dinin kutsalı oluşuyla, büyük bir manevi zenginliğin buluşmasının sahibidir. Farklı din ve milletlerin yüksek hassasiyetlerini görmezden gelerek atılan siyasi adımlar, çözümsüz bir sürecin yaşatacağı yeni acıların doğmasının nedenidir.

Devamı için tıklayınız.
Ara 9, 2017, 11:52
Detay >>
  • KAMPÜS
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
Yaşamın Kaynağı Suyun Kıymetini Bilen İTÜ    
    kullanim-suyu-kutucuk
Eki 19, 2017, 12:37
Detay >>
  • MEDYA
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013


          ITU_LISANS_ MEZUNIYETkutucukMezuniyet Törenimizin tamamı için Detay'a tıklayınız.  
Tem 14, 2017, 17:28
Detay >>
  • İTÜNOVA TTO
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
French-Turkish Innovation Day’s 2017 Akıllı Şehirler Temasıyla Gerçekleştirildi  
 t-f-innovation'17-kutucuk
Ara 8, 2017,11:00
Detay >>
  • ARI TEKNOKENT
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
İTÜ ARI Teknokent’in Firmaları BEETECH İle Taçlandı

     beetech2017-kutucuk
Tem 19, 2017, 09:52
Detay >>
  • MEDYA
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013


        prof-dr-mehmet-karaca-cnn-turkte-2017Rektörümüz CNN Türk'e Konuk Oldu  
Kas 23, 2017, 09:03
Detay >>
  • AKADEMİK
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013
Öğretim Elemanı Alım İlanı Üniversitemizin muhtelif birimlerinde istihdam edilmek üzere öğretim elemanı ( uzman ) alım ilanımız 08.12.2017 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının internet sayfasında yayınlanmıştır. 

İlana ulaşmak için tıklayınız.
Ara 8, 2017, 14:30
Detay >>
  • AKADEMİK
�stanbul Teknik �niversitesi - 2013
2017 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Takvimi Değerli Akademisyenlerimiz,

31 Aralık 2016 tarih ve 29935 sayılı 3. Mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği” çerçevesinde Üniversitemiz Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunca hazırlanan “2017 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Takvimi” aşağıda yer almaktadır.

Tüm öğretim üyelerimize ve elemanlarımıza duyurulur.
İTÜ Rektörlüğü
Ara 7, 2017, 14:51
Detay >>
  • KARİYER
Istanbul Teknik Universitesi - 2013
İTÜ Kariyer Merkezi CminaR Projesinin Partnerliğini Üstlendi İTÜ Kariyer Merkezi, 6 ülke işbirliği ile yürütülen ve “Counselling for Refugee and Migrant Integration into the Labour Market – Development of Courses for Higher Education and Public Employment Services (CminaR)” isimli projesinin partnerliğini üstlendi.

cminar
Ara 5, 2017, 09:50
Detay >>