MEM-TEK’in 10 Projesine Destek

Kas 19, 2014, 09:33

İTÜ Prof. Dr. Dinçer Topacık Ulusal Membran Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEM-TEK) yürütücülüğünde ve danışmanlığında geçen bir yıl içerisinde başvurusu yapılan 8 proje TÜBİTAK’ın 1003 kodlu programı kapsamında desteklenmeye değer görüldü. Son bir ay içinde ise yine MEM-TEK adresli olarak verilen bir SANTEZ ve bir TEYDEP 1505 kodlu projeler kabul aldı.

Yeni desteklenen, hali hazırda devam eden ve tamamlanmış MEM-TEK projelerini ve İTÜ öğretim üyelerini görmek için 
tıklayınız.

MEM_TEK


MEM-TEK Hakkında

İTÜ Prof. Dr. Dinçer Topacık Ulusal Membran Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (MEM-TEK), Ayazağa Yerleşkesinde yer alıyor. Merkez Müdürlüğünü, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Koyuncu üstleniyor. MEM-TEK, Türkiye’de membran üretmek, modül ve proses geliştirmek, membran teknolojileri üzerine çalışan araştırmacılara fırsatlar sunmak ve global membran bilimine katkılarda bulunmak amacıyla ar-ge çalışmaları yürütüyor.

Ortak proje yapma konusunda kamu ve özel kurumlarla her türlü işbirliğine açık olan merkezin sahip olduğu altyapı, tüm İTÜ’lü araştırmacıların kullanımına açık. Mevcut altyapı, memtek@itu.edu.tr adresi üzerinden randevu alınarak kullanılabiliyor.

MEM-TEK hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.  www.memtek.org