TARBİL Araştırma Projeleri Çağrısı

Oca 14, 2015, 11:38
Tarımsal İzleme ve Bilgi Sistemleri (TARBİL) projesi kapsamında Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi (BAP) koordinasyonunda araştırma projeleri desteklenecektir. Tarımsal üretimde verimi arttırma için ölçme, bilgi ve veri yönetimine bağlı olan hassas tarım (precision farming) ve iyi tarım uygulamaları öne çıkmaktadır. TARBİL veri füzyon sistemi ile yüksek zaman çözünürlüklü yersel ölçümler, uydu görüntüleri ve hava fotoğrafları gibi mekânsal çözünürlüklü veriler ve parsel geometrisi dahil idari kayıtlarla bir sistem üzerinde farklı kullanıcı gruplarına ihtiyacı olan bilgileri üretilmektedir. TARBİL sisteminde yenilikçi çözümler eklem projeler halinde araştırma etkinlikleri ile desteklenmektedir. Eklem projeler sonuç başarımlarına göre ana proje içerisinde genişletilerek yaygınlaştırma potansiyeli taşımaktadır.

Bu dönem, ekte çağrı kod ve başlıkları açıklamalarıyla belirtilen 5 adet eklem proje desteklenecektir. Eklem proje destekleri çağrı kapandığından itibaren 15 gün içinde sonuçlandırılmakta ve faaliyete geçilmektedir.


Bu çağrılara proje teklifi vermek isteyen araştırmacıların 20 Şubat 2015 mesai bitimine kadar http://bap.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=13260 adresinden temin edecekleri formları Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimine (BAP) elden teslim etmesi gerekmektedir. 

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi

Detaylı bilgi için tıklayınız.