Başarılı girişimlerin başlangıç noktası: BİGG İTÜ ÇEKİRDEK

Ağu 2, 2016, 13:35
İstanbul’daki girişimcilerin yüksek potansiyelli fikirlerini uygulamaya geçiren BİGG İTÜ Çekirdek, yeni TÜBİTAK BİGG girişimcilerini arıyor.

big itu cekirdek

TÜBİTAK BİGG 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı aracılığıyla seçilen 17 uygulayıcı kuruluştan biri olan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yürütülen BİGG İTÜ Çekirdek programı üzerinden TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler; İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO’nun sahip olduğu geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor. Kendi alanlarında uzman olan deneyimli kişilerden birebir mentorluk desteği alabiliyor.

TÜBİTAK BİGG’in 2015 yılı değerlendirmeleri sonucunda, İTÜ Çekirdek ile programa hazırlanan 32 iş fikri destek almaya hak kazandı. Bu rakam sadece İstanbul’dan yapılan başvurularda %51,2 desteklenme başarısı ve İstanbul’dan TÜBİTAK BİGG desteği alan her iki gruptan birinin İTÜ Çekirdek’ten eğitim ve mentorluk aldığı anlamına geliyor.

BİGG İTÜ Çekirdek ile girişimciler İTÜ Çekirdek’in sunduğu ofis ve laboratuvar olanaklarından yararlanıyor. Ayrıca İTÜ Çekirdek kapsamında düzenlenen seminerlere katılarak TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerinden yararlanıyor. Başarılı girişimciler, İTÜ Çekirdek’in her yıl düzenlediği toplam 3 milyon TL ödüllü Big Bang yarışmasına katılım hakkı elde edebiliyor. 

BİGG İTÜ Çekirdek’in yeni dönem 3. aşama değerlendirmeleri için başvurular 5 Ağustos 2016 tarihinde sona erecek. BİGG İTÜ Çekirdek ile hayalinizdeki girişime kapı açmak için hemen başvurun: http://bigg.itucekirdek.com.tr/basvuru-surec/basvuru/