Girişimcilerin ABD'ye Açılan Kapısı "İTÜ GATE" Yenilendi

Ara 6, 2016, 15:38
Bugüne kadar tam 27 firmayı ABD pazarıyla tanıştıran, 10 firmanın ise ticari faaliyetlerini bu ülkeye taşımasına önayak olan ITU GATE’in 4. dönemi başlıyor.

İTÜ ARI Teknokent’teki firmaları ABD’ye taşıyarak uluslararası markalara dönüştürmek amacıyla düzenlenen ITU GATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı, farklı ölçekteki tüm firmalara hizmet verecek şekilde yenilendi. Firmalara; eğitim, danışmanlık, mentorluk ve ABD’de ofis desteği sunan ITU GATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı, bu özellikleriyle firmalara yurt dışında tam destek veren en kapsamlı program olarak öne çıkıyor. Firmaların uluslararası bağlantılar kurmasını hızlandıran ve 6 aya kadar uzatılabilen programa katılmak isteyen firmalar, http://www.itugate.com/ adresinden başvurularını yapabiliyor. 

İTÜ GATE süreci iki kısımdan oluşuyor. Programa seçilen firmalar Türkiye’de, özellikle ABD pazarına giriş stratejileri, pazar araştırması, ürünün rekabetçi avantajlarını konumlandırma, hikâyeleştirme, fiyat ve gelir modeli gibi pek çok konuyu kapsayan 2 aylık bir eğitime tâbi tutuluyor. Sonrasında ABD kampına alınıyor ve bu ülkede bulunan “Chicago 1871” ve San Francisco’da “Galvanize” kuluçka merkezlerinde uluslararası yatırımcılarla, akademisyenler ve girişimcilerle tanışıyor. 

Daha fazla firmayı ABD’ye taşımak adına yenilenen programa başvuru için son tarih 14 Aralık olarak belirlendi.