Girişimcilikte Başarının Anahtarı İTÜ Çekirdek’te Yeni Dönem Başlıyor

Ara 23, 2016, 14:24
İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılında faaliyete geçen ve bugüne kadar girişimcilere 12 milyon TL’nin üzerinde destek sağlayan, Türkiye’nin en önemli girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’te 2017 yılı 1. dönem başvuruları başladı. 

Dünyanın en iyi kuluçka merkezlerinden biri olarak tanınan İTÜ Çekirdek’e, her yaştan girişimci, “Genel Kategori” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” alanlarında yapılabilecek.

Fikirlerini işe dönüştürmek ve şirketlerini kurabilmek için bu yarışa katılmak isteyen girişimciler 5 Ocak tarihine kadar http://www.itucekirdek.com/ adresinden başvurularını yapabilecekler. 

Geçtiğimiz 5 yılda ülke genelinde 1.850 girişimciye destek veren İTÜ Çekirdek içerisinde bugüne kadar 80 firma da şirketleşme başarısı göstererek, ticari hayatlarına başladı.

Girişimcilere 8 haftalık kısaltılmış ve hızlandırılmış MBA eğitim programı sunan geniş bir network ağı ile tanışma imkanı sağlayan İTÜ Çekirdek sürecine kabul edilen girişimciler, her yıl final etabı olan Big Bang’de yatırımcıların ve paydaşlarının karşısına çıkarak ödül havuzundan destek almaya çalışıyor. 2016 yılında 6000’den fazla girişimcinin başvurduğu İTÜ Çekirdek’te 20 grup Big Bang aşamasına katılmaya hak kazanarak gayri ve gayri nakdi toplam 5 milyon TL’lik kaynaktan yatırımlarını aldılar.