Kazanacak Girişimciyi Sen Seç!

Kas 12, 2014, 12:06

İTÜ Çekirdek’te final için geri sayım başladı. Kazanan fikirlere başarılı bir iş hayatının kapılarını açacak olan final, 29 Kasım 2014 Cumartesi günü Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

aricekirdek slider

 

İTÜ Çekirdek bu yılki final temasını, büyük patlama teorisinden hareketle “Big Bang: Teknolojik Girişimler Sahnede” olarak belirledi. Toplam bin başvurunun yapıldığı İTÜ Çekirdek-2014’te, “Genel Kategori” ve “Bulut Bilişim Kategorisi” olmak üzere iki farklı alanda seçilen 30 aday, fikirlerini işe dönüştürmelerini sağlayacak olan şirketlerini kurabilmek için yarışıyor.

Yenilikçi fikirlere büyük destek

İTÜ Çekirdek, ülkemizden yeni girişimciler ve yenilikçi fikirler çıkarmak amacıyla ARI Teknokent bünyesinde kurulan örnek bir yapılanma. Yaratıcı bir fikri olan ve bunu projelendirebilecek tüm İTÜ’lülere açık olan İTÜ Çekirdek, yıl boyunca projesini geliştirmek için emek harcayan ekipleri final gününde kendi işlerinin sahibi olmalarını sağlayacak finans kaynağı ile ödüllendiriyor.

İTÜ Çekirdek Big Bang süresince girişimci grupların içinde bulundukları rekabet ortamı, oluşan sinerji, ürün geliştirme süreci, iş planı hazırlama süreci, yatırımcılarla tanışma ve profesyonel bir iş ağı oluşturma gibi olanaklar adaylara gerçek bir deneyim kazandırıyor. Sürecin ödül töreni ile taçlandırılması sayesinde ise girişimciler, fikirlerinin sanayi projelerine dönüşmesi şansını yakalıyor. Ödüller, girişimci adaylarına sermaye olarak veriliyor.

Final törenine katılmak için online kayıt yaptırılması gerekiyor. Kayıt için tıklayınız.

Ödüller:

5 Mobilyalı Ofis ve Çekirdek sermaye

100.000 TL Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü

50.000 TL Cardtek Group Özel Ödülü

50.000 TL Pozitron Özel Ödülü

25.000 TL Ege Kimya Özel Ödülü

10.000 TL Agito Özel Ödülü

60.000 $ Microsoft Azure Kullanım Hakkı Ödülü

10.000 TL İşnet Özel Ödülü

5.000 TL Cloudturk Özel Ödülü

4.250 TL Daha.net Özel Ödülü