Firmaların İhracatını 4 Kat Artıran Innogate'in Yeni Dönemi Başlıyor

Ara 31, 2019, 14:55
Bugüne kadar katılımcısı olan 93 teknoloji firmasından 59’unun global pazara açıldığı Uluslararası Hızlandırma Programı Innogate’in yeni dönem başvuruları açıldı. 

Türkiye’nin inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent’in liderliğinde yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın 13. dönem başvuruları açıldı. 2014 yılından beri tüm Türkiye’den katılan ve programı tamamlayan 93 teknoloji firmasından 59’u global pazara açılarak ihracatlarını 4 kat artırmayı başardı. 

Innogate’in ülkemizin teknoloji ihracatına önemli bir katkı sunduğuna değinen İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “Innogate programımız ile ülkemizdeki tüm teknoloji firmalarına; uluslararası bağlantılarımıza erişim, global pazara açılma, iş modeli ve strateji geliştirme fırsatı sunuyoruz. Firmalara teknolojilerini ihraç ederek, ülke ekonomisine katkı sunmasını sağlıyoruz. Tüm teknoloji şirketlerini Innogate programımıza başvurmaya çağırıyoruz.” dedi.

SanFrancisco_Ofis (1)

“İthal Etme, İhraç Et”

Yeni döneminde ‘ithal etme, ihraç et’ mottosuyla yola çıkan Innogate’e global pazarda güçlenmek; müşteri, distribütör, iş ortağı veya insan kaynağı bulmak isteyen teknoloji şirketleri katılabiliyor. Innogate programına katılan firmalar yeni pazarda; satış, pazarlama, fiyatlama ve pazar analizi gibi konularda alanında uzman yerli yabancı 450 mentorun eğitim ve network desteğini alıyor. Ayrıca İTÜ ARI Teknokent’in San Francisco’daki ofisini kullanabilme imkânının yanı sıra danışmanlık, PR ve operasyonel desteklerden de faydalanabiliyor.

Innogate’in 13. dönem başvuruları 7 Şubat 2020’ye kadar innogate.org adresi üzerinden devam ediyor. 

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı Hakkında

2014 yılından bu yana gerçekleştirilen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı; yerli teknoloji firmalarına, uluslararası bağlantılara erişim, pazarlara açılma, iş modeli ve strateji geliştirme fırsatlarını; eğitim, mentorluk, danışmanlık ve doğru kişi/kurumlara erişim desteklerini 360 derece bir programla sunuyor. İTÜ ARI Teknokent bünyesinde, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle yürütülen programa ABD’de müşteri, distribütör, iş ortağı veya partner bulmak isteyen teknoloji şirketleri katılabiliyor. Innogate programının Türkiye sürecinden toplamda 169 firma faydalandı ve bu firmalar arasından 93 firma ABD sürecine katıldı. 59 firma ise aktif olarak uluslararası faaliyetlerine devam ediyor.

Başvuru için tıklayınız.