İTÜ Çekirdek’te Yeni Dönem Başvuruları İçin Son Tarih 10 Mart

Şub 13, 2017, 09:55
Girişimciliğin ön kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’te 2017 yılı ikinci dönemi için başvuru süreci başladı. Bugüne kadar girişimcilere 12 milyon TL’den fazla destek sağlayan İTÜ Çekirdek’te yer almak isteyen girişimciler başvurularını “Genel Kategori” ve “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere iki farklı alanda yapılabilecek.

Girişimcilere 8 hafta süren hızlandırılmış ve kısaltılmış MBA eğitim programı sayesinde geniş bir profesyonel ağ sağlayan İTÜ Çekirdek sürecine kabul edilen girişimciler, her yıl İTÜ Çekirdek’in final etabı olan Big Bang’de yatırımcıların ve İTÜ Çekirdek paydaşlarının karşısına çıkarak ödül havuzundan pay almaya çalışıyor. Sadece 2016 yılında 6000’den fazla girişimcinin başvurduğu İTÜ Çekirdek’te 20 grup Big Bang aşamasına katılmaya hak kazanmış, gayri ve gayrinakdi toplam 5 milyon TL’lik kaynaktan pay almak için yarışmıştı. Bu ilgide, son 5 yıldır 1850 girişimciye destek veren merkezde, bugüne dek 80 firma başarıyla şirketleşerek ticarî hayata atılması da önemli bir rol oynadı.

Siz de fikirlerinizi işe dönüştürmeyi ve kendi şirketinizi kurmayı hedefliyorsanız, İTÜ Çekirdek’in 2017 yılı ikinci dönemine, 10 Mart’a kadar buradan başvurabilirsiniz.