İTÜ ÇEKİRDEK'TEN GİRİŞİMCİLERE DEV DESTEK: 1 MİLYON TL ÖDÜL

Oca 12, 2015, 14:47
İTÜ ARI Teknokent tarafından hayata geçirilen, Türkiye’nin en önemli “girişimci destek sistemlerinden” biri olan İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi’nde 2015 dönemi başvuruları açıldı. Son 3 yılda, 2 bin 500’ü aşan proje başvurusu ve Çekirdek’ten yetişen firmaların başarıları ile dikkat çeken İTÜ Çekirdek’te, 2015 yılında start-up firmalarına dağıtılacak İTÜ Çekirdek Sermayesi ise toplamda 1 milyon TL olacak.

Fikrinin ve projesinin özel, inovatif ve ticari faaliyete dönüştürülebilir olduğuna inanan tüm girişimciler için İTÜ Çekirdek’in 2015 başvuruları 13 Mart’ta sona eriyor.

Kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlerin girişim merkezi İTÜ Çekirdek’te genel kategoriye ek olarak 2015 yılında “Bulut Bilişim” ve “Otomotiv” sektörlerinde de başvuru alınacak. Türkiye’nin teknolojik birikimine ve ekonomisine katkısı, uygulanabilirliği ve ticarileşebilirliğinin esas alınacağı değerlendirme sonucunda, konusunda deneyimli uzmanlar İTÜ Çekirdek’e kabul edilecek olan yaklaşık 30 grubu belirleyecek. 

İTÜ Çekirdek’e başvuru yapan ve ön değerlendirme neticesinde Çekirdek Merkez’e girmeye hak kazanan tüm girişimci gruplar, eğitim ve danışmanlık hizmetleri aldıkları “Ön Kuluçka” ve “Hızlandırıcı” döneminin ardından, katılımcılara başarılı bir iş hayatının kapılarını açacak “Big Bang” ile sahneye çıkacak. 

Girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiren, girişimci grupların yatırım ve toplam 1 milyon çekirdek sermaye için sahnede sunum yapacağı İTÜ Çekirdek Bing Bang organizasyonu, aynı zamanda girişimcilere basın, paydaş ve yatırımcılarla tanışma, olası müşterilere erişme ortamı da sağlayacak.Kimler Başvurabilir?

İTÜ Çekirdek’e vatandaşlık şartı olmadan tüm girişimciler, tüm üniversite, yüksek lisans veya doktora programı öğrencileri ile bu üniversitelerin programlarından mezun kişiler, kendi şirketini kurmayı planlayan tüm girişimciler başvurabiliyor. Girişimci gruplar en az 1 en fazla 4 kişiden oluşabiliyor. 

İTÜ Çekirdek’e başvurmak isteyen girişimcilerin ve şirketlerin, öncelikle web sayfasındaki linkten ulaşacakları başvuru formunu doldurması ve 3 dakikayı geçmeyecek uzunlukta bir video film hazırlayarak eklemesi gerekiyor. 

İTÜ Çekirdek sponsorları arasında Elginkan Vakfı, Cardtek Group, TEB, Monitise, Ege Kimya, Microsoft,  Agito ve SAP bulunuyor.

İTÜ Çekirdek web sayfası için tıklayınız.