İTÜ ÇEKİRDEK - OİB İşbirliği

May 27, 2015, 11:55

Türkiye’de otomotiv teknolojilerinin geliştirilmesi ve otomotiv sektöründe markalaşmak amacıyla İTÜ ARI Teknokent ve Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) işbirliği yaptı.

Otomotiv alanında Türk markalarının yaratılması, pazarda lider konuma gelebilmesi, Türk otomotiv sektörünün fason üretici rolünden çıkararak sektörde ihracatçı ülke olmasına destek sağlamak hedefleriyle işbirliği yapan İTÜ ARI Teknokent ve OİB, yeni ve inovatif teknolojiler üretecek. 

oib-cekirdek-isbirligi

 

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin önemli girişimcilik destek projelerinden olan ve her yıl ticarileştirilebilir tüm projelere açık olan İTÜ Çekirdek’in 2015 yılı özel kategorisi Otomotiv Teknolojisi olarak belirlendi. Kategori kapsamında değerlendirilen yenilikçi ve ticarileştirilebilir projeler İTÜ Çekirdek sürecine dahil edildi.

Köprü Görevini Görecek

Türkiye’nin otomotiv sektöründe gelişimine büyük katkı sağlayacak projeler İTÜ Çekirdek bünyesinde sağlanan imkanlar sayesinde geliştirilebilecek. Girişimciler aynı zamanda OİB’in otomotiv sektöründeki deneyiminden, vizyonundan ve sanayideki geniş ağından yararlanacak. OİB’in projelerin sanayiye aktarımı konusunda köprü görevini üstleneceği organizasyonda, İTÜ Çekirdek’in toplamda 1 milyon liralık girişimci teşvik ödülünden 250 bin liralık kısmı otomotiv alanıdaki başarılı girişimlere OİB desteği ile verilecek. İTÜ Çekirdek final etkinliği Big Bang 14 Kasım 2015’te gerçekleşecek.