Havuzumuzda Hijyen ve Güvenlik Artırıcı Bakım Çalışmaları Başlıyor

Haz 29, 2017, 18:25

Değerli İTÜ'lüler,

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesindeki İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu,  14 Temmuz 2017 Cuma günü itibarıyla, tadilat nedeniyle 2 ay boyunca kapalı olacak.

Giderek artan kullanıcı sayısı ve günün her saatine yayılan kullanım yoğunluğu nedeniyle, havuzun daha kaliteli ve sağlıklı şartlarda hizmet verebilmesi için bir zorunluluk hâline gelen tadilat çalışmaları kapsamında yalıtım, su ve havalandırma tesisatları başta olmak üzere birçok yenileme yapılacak.

Havuzda başlatılacak geniş çaplı bakım çalışmaları; perde beton ve havuz tabanında su yalıtımı, iç seramiklerin yenilenmesi, taşma savak kanalı içinin porselen seramiklerinin imalatlarının yapılması, olimpik ve yarı olimpik bölümlerin denge su depolarının PVC membranla yalıtılması, bina dış perde ve kaldırım altı su yalıtımı ve yeni kaldırımın yapılması, betonarme yağmur suyu kanalı, sfero döküm ızgarasının ve gider sisteminin yenilenmesi, bina giriş granit merdivenlerinde kaymazlığın sağlanması çalışmalarını içeriyor. Bu çalışmaların yanında ayrıca, havuzun havalandırma sistemi de değiştirilecek ve böylece, birçok havuz gibi İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda da yaşanan nemli ve sıcak hava sorunu giderilecek.

Havuzumuzun bakım çalışmaları nedeniyle geçici bir süreliğine hizmet veremeyecek olmasından dolayı, göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

İTÜ Rektörlüğü