Maden Fakültesi Maden Açık Hava Müzesi ve Kimya Laboratuvarlarının Açılışı Yapıldı
Eki 02, 2013


Maden Fakültesi Maden Açık Hava Müzesi ve Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü Kimya Laboratuvarları 18 Ekim 2013 Çarşamba günü düzenlenen törenle açıldı. Açılışa, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, Maden Fakültesi Dekanı Prof. Fatma Arslan, Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Orhan Kural, Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Gündüz Ateşok, Maden Fakültesi çalışanları ve öğrencilerinin yanı sıra Madencilik Kurum ve Sektörlerinden temsilciler katıldı.

maden muze_2

Prof. Cengiz Kuzu’nun girişimiyle TTK tarafından desteklenerek kurulmuş olan Maden Açık Hava Müzesi bir yıllık bir çalışma sonucunda TTK, İBB AĞAÇ A.Ş. Sarıyer Belediyesi ve Ciner Holding’ in katkılarıyla çevre düzenlemesi de tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunuldu. Öğrenciler böylece Maden Ocağına gitmeden önce Maden galerisi görme imkânını elde etti.

maden muze_1

Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü Kimya Laboratuvarları ise Prof.Dr. Fatma Arslan’ın girişimiyle rektörlük desteğiyle yenilendi. Laboratuvar, güncel teknoloji ile donatılarak eğitim ve araştırma kalitesinin arttırılmasına yönelik ve akredite olabilecek nitelik kazanmış oldu.

maden muze_3

Törende, bölüm başkanları tarafından emeği geçenlere ve katkı yapan kuruluşların temsilcilerine birer plaket sunuldu. Açılış, kokteyl ile sona erdi.