İTÜ Projeleri 2. İnovasyon Türkiye Fuarı’nda
Kas 18, 2013


Türkiye’de üretilen ve patenti alınan yenilikçi teknoloji ve buluşların en seçkin örneklerinin sergilendiği  ‘Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar’ temasıyla düzenlenen 2. İnovasyon Türkiye Fuarı, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

inovasyonfuarı_1

Teknoloji üretiminde Türkiye’nin öncü ve yenilikçi gücü olan İTÜ toplamda 9 inovatif proje ile bu seneki fuarda yerini aldı. Fuarda, mikrodalga teknolojisini kullanan ilk tomografi sisteminden ateşe dayanıklı boyaya, robotik teknolojiden nano ölçekte tasarlanan cihazlara kadar, sağlık, tarım, enerji, ulaşım gibi sektörlerde çığır açacak projeler sergilendi.

inovasyonfuarı_3

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca da İTÜ Vakfı Başkanı Kenan Çolpan ile birlikte İTÜ stantlarını gezerek akademisyenlerden projeleriyle ilgili detaylı bilgiler aldı. İTÜ’nün seçkin bilim adamları tarafından oluşturulan ve TÜBİTAK/İSTKA/SANTEZ gibi kuruluşlardan destek alan projeler katılımcıların büyük ilgisini gördü.

inovasyonfuarı_2

İTÜ’lü akademisyen projelerinin ardından 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “Gelecek İstanbul’da” temalı Türkiye İnovasyon Haftası’nda İTÜ öğrenci projeleri de yer alacak.