İTÜ Sanat Günleri Başlıyor
Mar 31, 2014


Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek İTÜ Sanat Günleri ile İTÜ kampüsleri baharın renklerine sanatın renklerini ekleyecek.

İdil Biret Konseri, 8. Dünyayla Dans Günü, uluslararası tiyatro oyunları etkinliklerden bazıları…

İTÜ Sanat boyunca; sinema, tiyatro, müzik, tasarım, mimari, dans, belgesel, seramik, resim gibi birbirinden farklı disiplinlerde geleneksel ve modern örnekler görülecek, söyleşiler ve atölye çalışmaları düzenlenecek.


İTÜ, sanatla bütünleşen teknik üniversite kimliğini güçlendiren yeni bir projeyi hayata geçiriyor. İTÜ Sanat Günleri adıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek kapsamlı bir program hazırlandı. Etkinliğin, festivale dönüşmesi ve her geçen yıl daha da güçlenerek büyümesi hedefleniyor.

28 Nisan - 16 Mayıs tarihleri arasında 19 gün devam edecek İTÜ Sanat, 25 etkinliğe ev sahipliği yapacak. İTÜ Sanat’ın açılış etkinliklerinden biri olacak “Dünya Dans Günü” bu yıl 8. kez gerçekleştirilecek. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı (TMDK) tarafından düzenlenen programda, bale’den latin’e kadar çok geniş bir yelpazede gösteriler sunulacak. Etkinlik ile geleneksel ve modern dans yorumları izleyicilere unutulmayacak bir program izleme fırsatı verecek.

Uluslararası Tiyatrolar
Festival, uluslararası tiyatro oyunlarını da izleyicilerle buluşturacak. Romanya’dan Mihai Eminescu Tiyatrosu tarafından “Ivan Turbinca” oyunu sahnelenecek. Birçok ulusal ve uluslarası ödül sahibi tiyatro topluluğunun Ivan Turbinca oyunu, ulusal Grand Prix dahil olmak üzere, birçok ülkeden ödülle döndü. Griboedov Russian State Drama Theater tarafından sahnelenecek “Getto” oyunu ise uluslararası ses getiren bir başka tiyatro olarak İTÜ Sanat takipçileriyle buluşacak. İlk olarak Kudüs Festivalinde sahnelenen eser, sonrasında St Petersburg, Bakü ve Kahire’de büyük beğeni topladı.

İdil Biret’ten Chopin Özel Konseri

İTÜ MİAM tarafından düzenlenen konser ile ülkemizin yetiştirdiği en önemli müzisyenlerden İdil Biret de İTÜ Sanat kapsamında sahne alacak. Türkiye – Polonya arasındaki diplomatik ilişkilerin başlangıcının 600. yılı onuruna verilecek özel konserin repertuvarı, dünyaca ünlü Polonyalı Besteci Frederic Chopin’in eserlerinden oluşacak.

Disiplinler Arası İşbirliği, Öğrenci Katkısı

İTÜ Bilim, Kültür, Sanat, Spor Komisyonu (BKSS) tarafından, İTÜ TMDK ve kuruluşunun 30. yılını kutlayan İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü işbirliği ile düzenlenen program, öğrenci kulüplerinin faaliyetleriyle de zenginleşecek.  Halk Bilimi ve Sanatları Kulübü, TİMİS Topluluğu, İTÜ Sahnesi, Müzikal Topluluğu, Ritim ve Perküsyon Topluluğu ile Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü, çeşitli etkinliklerle İTÜ Sanat’ta yer alacak.

İTÜ Sanat programını görmek için tıklayınız.

İTÜ Sanat web sitesi için tıklayınız.

Biletino üzerinden satışa çıkan İTÜ Sanat biletleri için tıklayınız.