Ebrunun Taşlarla Buluşması Mayısta İTÜ RSG'de
May 05, 2014Ebru sanatının dünyaca ünlü ismi Hikmet Barutçugil, 100. Kişisel Sergisi ile mayıs ayında İTÜ RSG’de!

Taşların doğal desenlerinin ebru ile resmedildiği “Ebrunun Mermer Yüzü” sergisinde, 100. sergiye özel 100 eser yer alacak. Taşlar da ebrular ile birlikte sergilenecek.

Ebrunun kaligrafi, minyatür, illüstrasyon gibi diğer sanat dallarıyla bir araya geldiği örnekler de görülebilecek.

Bilinen en eski Türk sanatlarından olan ebrunun, sadece Türkiye’deki değil dünyadaki en önemli temsilcilerinden olan Hikmet Barutçugil, sanat hayatının 100. Kişisel Sergisini İTÜ Rektörlük Sanat Galerisinde (İTÜ RSG) açacak. “Ebrunun Mermer Yüzü” temasıyla 8 Mayıs Perşembe günü saat 18.30’da verilecek davet ile açılacak sergide, Barutçugil’in 100. Kişisel Sergisine özel hazırladığı 100 eseri yer alacak.
 Ebruya disiplinler arası yorum

Ebrunun kaligrafi, minyatür, illüstrasyon gibi diğer sanat dallarıyla bir araya geldiği örnekler de sergide görülebilecek. “Ebrunun Mermer Yüzü”, “Yazılı Akkase”, “Akkase Ebru”, “Çiçek Motifleri”, “Kaya Resimleri”, “Minyatürler”, “İllüstrasyonlar”, “Fosiller” ve “Kaligrafi” olmak üzere 9 kategoride ebru çalışmaları sanatseverlerle buluşacak. Sergi, 5 Haziran’a kadar İTÜ içinden ve dışından sanat dostlarının ziyaretine açık olacak.