6. Uluslararası Hava Taşımacılığı Araştırmaları Konferansı
May 21, 2014


İstanbul Teknik Üniversitesi, 26-30 Mayıs 2014 tarihlerinde “6. Uluslararası Hava Taşımacılığı Araştırmaları Konferansı”na (ICRAT - International Conference on Research in Air Transportation) ev sahipliği yapacak.
 
Açılış konuşmalarını THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yapacağı konferansa; Amerika Federal Havacılık Kurumu - FAA, Avrupa Hava Trafiği Yönetim Organizasyonu - EUROCONTROL, NASA ve SESAR gibi dünyanın havacılık alanındaki önde gelen kuruluşları ile ülkemizin havacılık kuruluşlarından, çok sayıda araştırma odaklı katılımcı yer alacak. 2 yılda bir düzenlenen ve hava taşımacılığı konusunda dünya çapındaki ana etkinliklerden biri kabul edilen konferansta, şu temel konular ekseninde teorik ve teknolojik bilgi paylaşımında bulunulacak:

“Hava taşımacılığı ve operasyonları, havacılığa yönelik teknolojik gelişmeler ve entegrasyonlar, havacılık otomasyon ve karar destek sistemleri, yeni teknolojilerdeki insan faktörleri, rota optimizasyonları, filo operasyonları ve yönetimi, çevresel, politik faktörler, güvenlik faktörleri, yeni hava araçları entegrasyonları ve havacılıktaki sosyo-ekonomik faktörler.”

Detaylı bilgi için tıklayınız.