Gemisyon Projesi Eğitimleri Sona Erdi
May 29, 2014


Kalkınma Bakanlığı’nın koordinasyonunda İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2012 Yılı 2. Dönem ‘Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi ve İletişim Teknolojileri Odaklı Ekonomik Kalkınma’ mali destek programı kapsamında desteklenen Gemisyon ‘Gemi Kaynaklı Hava Kirliliği ve Kontrolü’ konusunda verilen eğitimler sona erdi.

gemisyonegitim

Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde, 21 Nisan ve 6 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen 2 günlük 4 eğitim programına, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi değişik bakanlıklar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Liman Başkanlıkları, Klas kuruluşları gibi değişik kamu ve özel sektör kuruluşları ve değişik üniversitelerden yaklaşık 100 kişi katıldı.

gemisyonegitim_ sertifika

Gemi Kaynaklı Hava Kirliliği Mevzuatı, Gemi Kaynaklı Emisyonların Oluşumu, Gemi Kaynaklı Emisyonların Çevreye ve İnsan Sağlığına Etkileri, Gemilerde Emisyon Azaltım Metodları, Gemi Kaynaklı Emisyonların Kontrol ve Denetimi ve Gemilerde Emisyon Ölçüm Metodları başlıca eğitim konuları arasında yer aldı. Ayrıca, Gemisyon Projesi ile İSTKA Gemi Emisyonları Laboratuvarı’nın Emisyon Ölçüm yetenekleri de sunuldu. Eğitim programı sonunda Proje Koordinatörü Prof. Dr. Selma Ergin tarafından katılımcılara Gemison Projesi ‘Katılım Belgesi’ verildi.