ARI TEKNOKENT’E 2 ÖDÜL
May 30, 2014


TÜBİTAK, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve TÜSİAD işbirliğiyle düzenlenen “Türkiye Teknoloji Ödülleri ve Kongresi” bu yıl 11. kez gerçekleştirildi. Teknoloji alanındaki seçkin organizasyonlar arasında yer alan ve aday kabul edilmenin dahi önemli olduğu yarışmada, İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki firmalar 2 dalda ödül kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Greenway Güneş Sistemleri Enerji Üretim Sanayi Tic. A.Ş., Büyük Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülünü, “Kule Tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi Sistemi” projesi ile aldı. Akış Isı ve Yanma Teknolojileri Tic. ise “Endüstriyel Seri Üretimlerde Uygulanan Nitrürleme Sürecinin İyileştirilmesi” projesi ile Mikro Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülünü kazandı.

Türkiye’nin teknoloji geliştiren ülkeler arasında yer almasını sağlamak ve yenilikçi ürünleri teşvik etmek amacıyla yapılan yarışma, bu yıl 198 başvuru ile tarihindeki en yüksek katılıma ulaştı. Projelerden 150’si değerlendirmeye alınırken, 29’u finale kaldı ve bunlardan 7 tanesi ödüllendirildi.