Minik İTÜ’lüler Mezun Oldu
Haz 04, 2014


Üniversitemizin Ayazağa ve Maçka Yerleşkelerinde hizmet veren İTÜ Kreş ve Anaokulunun 6 yaş grubu yılsonu mezuniyet töreni, 4 Haziran Cuma günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törene, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İbrahim Özkol, Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik ile Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, veliler ile öğretmenler katıldı.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca konuşmasında üniversitemize yeni kreş kazandırılmasına ilişkin ciddi hazırlıklar yapıldığını söyledi. Ayazağa Yerleşkesinde bulunan mevcut kreşin fiziki olarak çok iyi bir noktada konumlandığını ve 0-3 yaş grubuna hizmet vermeye devam edeceğini belirten Karaca, yapımı süren yeni kreşin ise 3-6 yaş grubuna hizmet vereceğini kaydetti.

 

Minik öğrencilerin Rektörümüze çiçek sunmalarının ardından, sahne rengarenk görüntülere ev sahipliği yaptı. Halk oyunlarıyla başlayan gösteriler; dans, müzik, tiyatro ve spor performansları ile sürdü. Heyecanlarıyla ve yetenekleriyle kendilerini izleyen büyüklere duygulu anlar yaşatan öğrenciler, dakikalarca alkışlandı. Salondaki törenin ardından, konuklar SDKM fuayesinde açılan yıl sonu sergisini gezdi.