SATRANCIN ŞAMPİYONU İTÜ
Ağu 29, 2014


İTÜ Satranç Takımı (İTÜ SOCAR - K.N.I.), Kocaeli’de gerçekleştirilen Türkiye Süper Satranç Liginde şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi-2014’te 13 takım yer aldı.  40 büyük usta ve 30 uluslararası ustanın da yarıştığı ligde, 12 tur oynandı. İTÜ SOCAR, 11 turda 11 maçı kazanarak 22 puana ulaştı ve henüz son tur oynanmadan şampiyonluğu kazandı.

Dünyanın en iyi 5 ligi arasında

Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi, profesyonel sporculardan oluşan 13 kulübün yarıştığı ve çok sayıda büyük ustanın oynadığı dünyanın en iyi 5 ligi arasında yer alıyor. İTÜ ise Türkiye Satranç Federasyonunun en üst liginde yarışan en eski kulüp unvanına sahip. 1995 yılında 2. Lig Şampiyonluğu ile Süper Lige yükselen İTÜ, 2001 yılında ilk Türkiye Şampiyonluğunu kazandı. Bugüne kadar 2 kez 2.’lik, 3 kez de 3.’lük kupasını aldı.


Yıldızlar karması

 

İTÜ SOCAR’ın kadrosunda; “Grand Master - Büyük Usta” ünvanına sahip Hari Krishna, Emre Can, Alexander Ipatov, Vladislav Artemiev ve Mikhail Gureviç'in yanı sıra Vahap Şanal, Zhansaya Abdumalik gibi dünya çapında yıldızlar bulunuyor. Ayrıca kendi yaş kategorilerinde Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları kazanmış Sude Hereklioğlu, Defne Sade, Emirhan Tarlabaşı ve Kağan Aydınçelebi gibi çocuk yıldızlar yer alıyor.

İTÜ Satranç Takımını yakından tanımak için tıklayınız. 

İTÜ Satranç Takımını sosyal medyada takip etmek için: twitter/ituchessteam  - facebook/ItuSKSatrancTakimi