Sualtı Görüntülemede 3 Şampiyonluk
Eyl 17, 2014


İTÜ Spor Kulübü Sualtı Sporları Şubesi, eylül ayında üniversitemize 1 Avrupa Şampiyonluğu, 2 Türkiye Şampiyonluğu kazandırdı.

3 - 8 Eylül 2014 tarihleri arasında Portekiz - Azor Adalarında düzenlenen Dünya Sualtı Sporları Konfederasyonu (CMAS) 1. Sualtı Fotoğraf Avrupa Şampiyonasında, Milli Takımımız birincilik kupasının sahibi oldu. Milli Takımda yer alan İTÜ Spor Kulubü Sporcusu Cenk Ceylanoğlu, bireyselde Avrupa Şampiyonu olarak ayrı bir başarıya imza attı.

Çifte Türkiye Şampiyonluğu


Sporcularımız Avrupa'nın ardından 17-20 Eylül 2014'te Türkiye Şampiyonasında yarıştı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve bu yıl 17.’si gerçekleştirilen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonasında, takımımız şampiyonluk kupasını kazandı. Sporcumuz Cenk Ceylanoğlu ise Avrupa'nın ardından Türkiye'de de bireyselde şampiyonluk alan isim  oldu. Kulübümüz, 2013 yılında da şampiyonluk kupasını kaldırmıştı.

Sporcularımızı ve başarılarında emeği olan tüm isimleri tebrik ediyor, İTÜ Spor Kulübüne nice şampiyonluk kupaları diliyoruz.