İTÜ ARI Teknokent Web Sitesi Yenilendi
Eyl 29, 2014


Türkiye'nin teknolojik kalkınmasına öncülük etme hedefiyle, “yenilikçiliği” kurum kültürüne dönüştüren İTÜ ARI Teknokent, inovasyon ruhunu, bu kez internete taşıdı. Yeni dönemde ekosistemi geliştiren programlar ile bölgesinde üretilen yeniliklere ve değerlere odaklanan İTÜ ARI Teknokent, yenilenen web sitesini, yalın ve modern tasarımıyla, güncel bir bilgi ve haber kaynağı olarak, Türkiye’de “teknoloji tabanlı girişimciliğin” hizmetine sundu.

teknokent-web-gorsel


İTÜ ARI Teknokent’in yayına giren yeni web sitesinde, İTÜ ARI Teknokent’e ilişkin tüm bilgi ve içerikler, hızlı ve kolay ulaşılır bir biçimde yer alıyor. Yeni web sitesi, üniversite – sanayi işbirliği alanında, sanayiciler, girişimciler ve akademisyenler başta olmak üzere, tüm sosyal paydaşlar için, başvurulacak güncel ve dinamik bir kaynak olma özelliği de taşıyor.


İTÜ ARI Teknokent’e ilişkin, bilgi ve içerikleri, sitenin ziyaretçileriyle haberciliğin uluslararası 5N1K prensibi içinde, yalın ve anlaşılır bir tasarım ve kurgu ile paylaşan yeni web sitesinde, aynı zamanda zengin bir haber içeriği yer alıyor. İTÜ ARI Teknokent, yeni web sitesi ile üretilen değerleri ve haberleri güncel biçimde paylaşacak ve ekosisteminde yaratılan inovatif gelişmeleri gözler önüne serecek. Güncel Haber Bölümü’nde, İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) E-Bülteni H2O’nun, “teknoloji tabanlı girişimcilik” haberlerinden örnekler paylaşılırken, sitenin Yenilikler Bölümü’nde de, İTÜ ARI Teknokent ekosisteminde yer alan teknoloji şirketleri tarafından geliştirilen, birbirinden ilgi çekici teknolojiler ve projeler aktarılıyor. Teknoportal Bölümü ise, İTÜ ARI Teknokent’teki, girişimci firmaların faaliyetleri ile ilgili veri girişlerinin yapıldığı web portalı olma özelliği taşıyor. Bu bölümden, kullanıcı kaydı oluşturulan her firma kendi verilerini sisteme ekleyebiliyor. Şirketlerin girdikleri veriler aylık raporlanarak Yönetici Şirket’e iletiliyor. Bu veriler belli dönemlerde, Teknoportal üzerinden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sistemine aktarılıyor.

Türkiye’de teknolojinin gündemini takip etmeye hemen başlamak için lütfen tıklayınız.