İTÜ Mezunları Derneği'nden Cumhuriyet Balosu
Eki 26, 2014


İTÜ Mezunları Derneği, 18 Ekim 2014 Cumartesi akşamı Sheraton Maslak İstanbul'da derneğin kuruluşunun 25. Yılını ve Cumhuriyetimizin ilanının 91. Yılını kutladı. Balo, her yaştan İTÜ mezununu bir araya getirdi.


Gece, karşılama kokteyli ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarının klasik müzik dinletisi ile başladı. Konukları, “Anılar” fotoğraf sergisi karşıladı. Kokteyl sonrası yemeğe geçildi. Hoşgeldiniz konuşmasını İTÜ Mezunları Derneği Başkanı Veli Tan Kirtiş yaptı. Türkiye’nin en büyük camiasının bir dernek çatısı altında bir araya gelmiş olmasının çok kıymetli olduğunu belirten Kirtiş, “Her geçen gün gücü artan, daha fazla sinerji yaratan bir dernek haline geliyoruz. 25. yılı da bir kilometre taşı olarak görmek lazım. İkinci 25 yılı geride bıraktığımızda çok daha fazla yol alacağımızı düşünüyorum. Derneği bugüne kadar getiren büyüklerimize teşekkür ediyor, gençlerimizden de yanımızda olmalarını istiyorum” diye konuştu.


Kirtiş’ in konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Mezunları Derneği Eski Başkanları Cahit İdil ve Erol Bilecik ile İstişare Komitesi Başkanı Ülkü Arıoğlu birlikte 25. yıl pastası kesti.


Gecede, İTÜ Dans Kulübü öğrencileri sahne aldı. İTÜ Mezunları Türk Sanat Müziği Korosunun mini konserinin ardından, İTÜ mezunu sanatçılardan Ferda Anıl Yarkın konser verdi. İTÜ Mezunları Derneği hakkında detaylı bilgi ve iletişim için tıklayınız.