10 KASIM TÖRENLERİ
Kas 07, 2014


Konferans, Sergi, Konser, Koşu ve Gezi ile
Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıyoruz…

İTÜ, Atatürk’ün vefatının 76. Yıldönümünde Büyük Önder’i sevdiği etkinliklerle anacağı bir program hazırladı. Tarih, sanat ve sporla örülen bir anma programı gerçekleştirilecek.

İTÜ Rektörlüğü tarafından düzenlenen resmi anma töreni, 10 Kasım Pazartesi günü Ayazağa Yerleşkesi – Süleyman Demirel Kültür Merkezinde (SDKM) gerçekleştirilecek. Saat 09.05’te saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak tören, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın konuşması ile sürecek. Öğrenciler adına yapılacak konuşmanın ardından duayen Tarihçi – Yazar Prof. Dr. Nurhan Atasoy’un konferansı başlayacak. Kapanışta ise İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı tarafından konser verilecek.

Ebrularla Atatürk

Salondaki törenin tamamlanmasının ardından, ebru sanatının yaşayan en büyük ustalarından Hikmet Barutçugil’in “Ebrularla Atatürk” sergisinin açılışı yapılacak. Sergi, SDKM’de 10-21 Kasım tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

İTÜ’lüler Ata için koşacak

İTÜ Rektörlüğü Geleneksel Atatürk’ü Anma Koşusu ise 31. kez gerçekleştirilecek. Beden Eğitimi Bölümü tarafından organize edilen koşu, Ayazağa Yerleşkesinde saat 12.00’de başlayacak. Koşunun sonunda İTÜ Stadyumunda ödül töreni gerçekleştirilecek.

Anıtkabir’e Yolculuk

İTÜ Basın Yayın Kulübü - Arıyorum Gazetesi tarafından düzenlenen geleneksel Anıtkabir Gezisi ise 6. kez yapılacak. İTÜ Rektörlüğü ve İTÜ’lüler Birliğinin desteklediği etkinlik, ücretsiz olarak tüm İTÜ’lülerin katılımına açık olarak 16 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek.