Personelimize Ücretsiz Özel Sağlık Sigortası
Kas 14, 2014


İTÜ Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen proje ile tüm kadrolu akademik ve idari personelimiz ücretsiz özel sağlık sigortası hakkına kavuştu. İTÜ tarihinde bir ilk olan bu önemli çalışmanın sağladığı ayrıcalık sayesinde, personelimiz ilk 1 yıl için hiçbir prim ödemeksizin sigortalılık hakkına sahip oldu.

Ücretsiz özel sağlık sigortası hakkına ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı ve İTÜ ile ERGO Sigorta arasında resmi protokolün imzalandığı tören, 13 Kasım 2014 Perşembe günü akademik ve idari personelimizin katılımıyla Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ergo Protokol-Rektor

"Kaynakların doğru ve şeffaf yönetiminin sonucu"


Törenin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ'nün tüm kadrolu akademik ve idari personelinin yararlanacağı bu hakkın, göreve geldiğinden beri hayali olduğunu söyledi. Bunu personele söz olarak verdiğini ve görevinin 2. yılında bu sözü başarmış olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Karaca, "Sağlık her şeyin başı. O yüzden nitelikli, kaliteli bir sağlık hizmeti almanızı çok önemsiyorum. İlk yıl tek kuruş prim ödemeden bu hakkı sağlıyoruz ki bu bir devlet üniversitesi için ayrıca başarıdır. İkinci yıl için de ücretsiz devam etmesine gayret edeceğiz ama söz veremiyoruz. Prim ödenecek olsa bile bu çok düşük bir seviyede tutulacak" dedi. Personele hiçbir maddi sorumluluk yüklemeden böylesi büyük maliyetli bir projenin başarılabilmesinin İTÜ kaynaklarının doğru ve şeffaf yönetilmesiyle sağlandığını vurgulayan Karaca, "Sundukları mali olanak nedeniyle ARI Teknokent'e ve Kültürel A.Ş.'ye teşekkürü borç biliyorum. İTÜ'de kazanıp İTÜ için harcamaları esas olandır. Bunu başarıyoruz" diye konuştu.

Ergo-Protokol

Rektörümüzün konuşmasının ardından protokolün imzaları sahnede atıldı. Ardından ERGO Sigorta yetkilileri genel bilgilendirme sunumu yaptı ve soruları yanıtladı. Toplantıya katılan İTÜ'lüler, sunulan hizmetin çok önemli olduğunu belirterek Rektörlüğe teşekkür etti.

Bilgilendirme Toplantıları 20 Kasım'da Başlıyor

Özel sağlık sigortasına ilişkin detayların anlatılacağı ve soruların yanıtlanacağı bilgilendirme toplantıları 20 Kasım 2014 Perşembe günü başlayacak.

Toplantı takvimini görmek için tıklayınız.