Elginkan Ödülleri Akademisyenlerimizin
Ara 28, 2014


Elginkan Vakfı tarafından her yıl verilen ödüller, 2014 için iki ayrı kategoride İTÜ’lü akademisyenlerin oldu. Öğretim Üyelerimiz Prof. Dr. İbrahim Akduman ile Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çayören "Teknoloji" dalında, Öğretim Görevlimiz Süleyman Şenel "Kültür Araştırma" dalında ödüllendirildi.

Elginkan Vakfı tarafından Türk kültürü ile teknoloji ve sanayi uygulamalarına dönük araştırma ve hizmetlerin değerlendirilmesi, teşvik edilmesi amacıyla 2006 yılından bu yana düzenlenen  “Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri”nde, 2014 yılının kazananları açıklandı. Ödül komisyonları tarafından yapılan incelemeler ile mikrodalga tomografisi alanında yaptıkları çalışmalar ile meme kanserinin erken teşhisi ve görüntülenmesi amacıyla ürettikleri cihaz nedeniyle Elektronik ve Haberleşme Bölüm Başkanımız Prof. Dr. İbrahim Akduman ve bölüm Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çayören “Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü”ne değer görüldü. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Süleyman Şenel ise Türk musikisi alanındaki çalışmaları ve oluşturduğu arşiv nedeniyle “Elginkan Vakfı Kültür Araştırma Ödülü”nün sahibi oldu.

Her iki dalda da 50 bin TL olarak belirlenen ve kazananlar arasında eşit olarak paylaşılacak Elginkan Vakfı 2014 Yılı Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri, Şubat 2015’te düzenlenecek törende sunulacak.