Öğrencilerimiz Gurur Verdi: Bir Yarışma İki Derece
Oca 09, 2015


Bu yıl 13.’sü gerçekleştirilen “Unilever IdeaTrophy Challenge”da, İTÜ öğrencileri hem birincilik hem de ikincilik alarak, önemli bir başarıya imza attı. 


Gerçek bir pazarlama stratejisi oluşturmayı amaçlayan yarışmada, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerimiz Hande Sayacı, Burcu Çakmak ve Ece Muradoğlu’nun yer aldığı  “Mode On” takımı 1.’lik aldı. Öğrencilerimiz Buket Yenidoğan ve Eren Gökgür ile Özyeğin Üniversitesi’nden Mehmet Şanlı’nın yer aldığı “Marka” takımı ise ikincilik elde etti. Ödül töreni, aralık ayında düzenlenen törenle takdim edildi.


Her yıl ayrı bir Unilever ürünü için yaratıcı fikirler ürettiği yarışmanın bu yıl için seçilen markası “Rexona” oldu. 3’er kişiden kurulan takımlar, markanın kimliğine ve şirketin hedeflerine uygun tüm ayrıntıları içeren projeler hazırladı. Birinci etapta 3’er kişiden oluşan 500 takım yarışırken; yarı finale 50 ekip çıkabildi. Yarı finalin seçici kurulunda, Unilever yöneticileri, pazarlama uzmanları, medyadan tanınmış isimler yer aldı. Bu etabı da başarıyla tamamlayan 10 takım ise finale kaldı. Final ekipleri, 4 günlük “Unilever Camp”a katılarak, şirket yönetim kuruluna sunum yaptı. 


Öğrencilerimiz, Londra’da düzenlenecek olan “Unilever Global Winning Teams" etkinliğine katılarak,  20’yi aşkın ülkenin kazananları ile dünya birinciliği için yarışacak.