İlk 1.000'deki Öğrencilere ARI Teknokent Bursu
Tem 02, 2015


Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre ilk binden İTÜ’yü tercih edecek öğrenciler, üniversite hayatına ABD deneyimi ile başlama şansı yakalayacak. Bu yıl ilk kez verilecek İTÜ ARI Teknokent Bursunu, ilk binden İTÜ’ye gelecek tüm öğrenciler kazanacak.

Burs kapsamında öğrenciler, dünyanın en başarılı girişimcilik merkezlerine gitme fırsatı yakalayacak.  ARI Teknokent girişimcilerinin de eşlik edeceği gezi ile Chicago ve San Francisco’ya gidecek öğrenciler, hem staj yapacak hem de dünyanın en önemli teknoloji ve girişimcilik merkezlerinde 1 ay sürecek benzersiz bir deneyim yaşama şansına sahip olacak. Burstan, LYS sonuçlarına göre en başarılı  ilk bin öğrenci arasına giren ve İTÜ'deki bölümlerden birine yerleşen tüm öğrenciler yararlanabilecek.

Teknoloji ve inovasyonun öncüsü

Ülkemizin önde gelen teknoparklarından olan ve 2002 yılından bu yana çok sayıda yeniliğe öncülük eden İTÜ ARI Teknokent, 148 patente sahip. 196 ar-ge firmasının faaliyet gösterdiği ARI Teknokent’te, halen 2 binden fazla teknoloji projesi yürütülüyor. İTÜ öğrencileri, üniversite yaşamları boyunca ARI Teknokent çatısı altında kurulan girişimcilik ekosisteminin bileşenlerinden faydalanma şansı yakalıyor.