Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca Adaylarla Buluştu
Tem 05, 2015


İTÜ Tanıtım ve Tercih Günleri kapsamında düzenlenen “İş Dünyasının İTÜ’lüleri Adaylarla Buluşuyor” söyleşi dizisinin 5. gün konuğu, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca oldu.

tercih ve tanitim gunleri_rektor_1


Karaca, adaylarla buluşmasında 250. yaşına doğru giden,  Ülkemizin köklü eğitim ve öğretim yuvası olan İTÜ’nün tarihinden kısaca bahsetti. İTÜ’nün, yerleşkelerinden, fakültelerinden, bölümlerinden, laboratuvarlarından, yurt imkânlarından ve sosyal yaşantısından bilgiler aktardı. Üniversite - Sanayi işbirlikleri kapsamında İTÜ’de yürütülen çalışmalardan bahsetti. 

tercih ve tanitim gunleri_rektor_2

Ülkemizin siyaset, sanat ve iş dünyasına kazandırdığı mezunlarımızdan isimlerini adaylarla paylaştı.  Kurumsallık, yayınların oluşması, mezunların birbirleriyle kurduğu bağların güçlenmesinin zaman aldığını ifade eden Karaca, üniversite olabilmek için en az 50- 100 yılın geçmesi gerektiğinin altını çizdi.

tercih ve tanitim gunleri_rektor_3


Büyük bir ailenin parçası olacaksınız İTÜ’yü seçmelisiniz

İTÜ’nün uluslararası görünümüne de değinen Karaca şöyle devam etti;  İTÜ,  dünya üniversitelerindeki yerini her geçen gün bir üst basamağa taşımakta. Dünya sıralamalarına baktığınızda “Teknik Üniversitenin” olmadığı sıralama göremezsiniz. Büyük bir üniversitenin büyük bir ailenin parçası olmak size çok şey kazandırır. Böyle bir ailenin üyesi olmak istiyorsanız mutlaka ve mutlaka İTÜ’ye gelmelisiniz. 

IMG_1348

 

Rektörümüz Karaca söyleşi sonrasında da aday öğrenciler ve aileleriyle birebir ilgilendi ve kendisine yöneltilen hiçbir soruyu cevapsız bırakmadı.

tercih ve tanitim gunleri_rektor_5