Bisiklet Dostu İTÜ’de, Yola Devam
Kas 13, 2015


“Yeşil Kampüs” anlayışı ile planlanan ve projelendirilen çalışmaların içerisinde yer alan ve minimum karbon salınımını destekleyen “Bisikletli İTÜ” projesinde sona gelindi.

bisiklet yolu_1

Ayazağa Yerleşkesi içinde toplamda 6 kilometre olacak şekilde planlanan bisiklet ve yaya yolu projesinin şimdiye kadar 4 kilometrelik etabı tamamlandı. 2 kilometrelik 4. etap çalışması ise devam ediyor.

Akademik Kapı (Harp Akademileri yönü) girişinden Etiler çıkışı yolu üzerinde yürütülen bağlantı çalışmasının bitirilmesiyle birlikte 2016 yılı içinde 6 kilometrelik bisiklet yolu tamamlanmış olacak.

bisiklet yolu_2

Proje kapsamında Yerleşke içinde bisiklet parkları için altyapı çalışmaları da yapılıyor. Bu çalışmalara göre; Yerleşke içerisinde İSPARK ile anlaşma yapılarak kurulacak istastonlar ile uygun fiyata, istenilen sürede bisiklet kiralanabilecek.

Bisikletli yaşam anlayışını desteklemek amacıyla Yerleşke içinde indirimli bisiklet satışı, bisiklet tamir ve bakımı, bisiklet kiralaması yapılmak üzere tasarlanan İTÜ Bisiklet Evi inşaatı da hızla devam ediyor.

bisiklet yolu_3