Ben Kimim? Hangi Sorunu Çözmek İstiyorum?
Kas 30, 2015


İTÜ öğrencilerini girişimcilik konusunda cesaretlendiren ve yol gösteren İTÜ GİNOVA, öğrencilerin katıldığı bir sunum yarışması düzenledi. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmada katılımcı öğrencilerden 90 saniye içinde, ana hatlarıyla kısa bir sunum yapmaları istendi. 23-24 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenen yarışmada birinciliği paylaşan iki öğrencimize Iphone 6s telefon hediye edildi.  

ginova sunum yarismasi_1

İTÜ öğrencilerinin 90 saniyede fikirlerini katılımcıların ve jüri üyelerinin önünde sunarak, sunum ve topluluğa hitap yeteneklerini geliştirmelerini hedefleyen yarışmaya, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Index Grup ve Meander Consulting’in sponsorluğunun yanı sıra İTÜ Girişim Kulübü, IAESTE ve Young Entrepreneurs’ın desteği ile düzenlenen yarışmada, katılımcılardan, “Ben kimim? Hangi sorunu çözmek istiyorum? Çözüm fikrim nedir?” başlıklarıyla 90 saniye içinde 150-200 kelimeyi aşmayacak şekilde bir sunum yapması istendi.  

Yarışmanın ilk gününde, öğrencilere Meander Consulting Kurucu Ortağı Özkan Zere ve İTÜ GİNOVA Müdür Yardımcısı Dr. Zeynep Erden Bayazıt tarafından sunum becerileri üzerine eğitim verildi. Eğitimin ardından öğrenciler, 90 saniye içinde özgün fikirlerini jüri üyelerine ve diğer öğrencilere anlatarak, finale kalmak için yarıştı.

ginova sunum yarismasi_2

Yarışmanın ikinci gününde ise finale kalan 42 öğrenci; Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Meander Consulting Kurucu Ortağı Özkan Zere ve İTÜ GİNOVA Müdür Yardımcısı Zeynep Erden Bayazıt’tan oluşan jüriye, diğer finalistlere ve izleyicilere sunum yaptı. Jüri değerlendirmeleri ve oylamalar sonucunda, sunumda başarılı olan öğrencilerimiz Şeyda Yaşar ve Tugay Alyıldız birinciliği paylaştı.