Türkiye İnovasyon Haftası Sona Erdi
Ara 07, 2015


İTÜ, Türkiye İnovasyon Fuarı’nda, 7 markası ve çeşitli konulardaki 14 proje ile birlikte yerini aldı.

tim fuar_DSC_5507

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  tarafından, inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla 2013 yılından beri düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası” 3-5 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 tim fuar_DSC_5481

T.C. Ekonomi Bakanlığının destekleriyle oluşturulan etkinlikte, Dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin bir araya geldi.

 tim fuar_DSC_5650

Türkiye İnovasyon Fuarı’nda, İTÜ, 7 markası ve çeşitli konulardaki 14 proje ile birlikte yerini aldı. İTÜ standına ilgi büyüktü. Fuarda, standımızı ziyaret eden Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İTÜ projeleri hakkında detaylı bilgi aldı.

 tim fuar_DSC_5688

Girişimcilik ve inovasyon kültürünü ülkemiz geneline yayma vizyonu doğrultusunda hareket eden İTÜ ve iştiraklerimiz İTÜ ARI Teknokent ve İTÜ INNOVA TTO olarak Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

 tim fuar_DSC_5437

İTÜ’nün akademisyenleri tarafından geliştirilen ve güvenlik konusunda hizmet veren İnsansız Hava Aracı, farklı disiplinlerin biraraya gelerek ürettiği ve vücudun terlemesi ile birlikte ortaya çıkan teri toplayan ve  lactic asiti miktarını hızlıca  ölçümleyen biyosensör, Orman Genel Müdürlüğü ve İTÜ’nün ortak işbirliğinde yürütülen ve orman kaynağının teknolojinin sağladığı araçlarla etkin ve hızlı kullanılacağı ORBİS projesi, tek şarj ile 9 TL’ye 400 kilometre yol giden elektrikli minibüs fuarda yer alan projelerden bazıları…

Fuarda yer alan diğer projelerimiz:

1          Kuax,   İnteraktif dijital vitrin uygulaması ile kişinin hareketini algılayan ve ürün bilgisi verebilen geleceğin alışveriş mağazalarının vitrinlerini tasarlanmaktadır.                    

2          Hangar, artırılmış gerçeklik, görüntü işleme, kapalı ve açık mekân konum servisleri (indoor-outdoor location) teknolojileri ile kurumsal yazılımların üretileceği, V-Sight Giyilebilir Cihazlar için İş Uygulamaları Platformu’nu geliştirmektedir.                       

3          ACL Teslim, e-ticaret sitelerine ve diğer kurumsal ve bireysel kullanıcılara uygun ve esnek hızlı teslimat avantajı ve talep bazlı online kurye pazaryeri hizmeti sunuyor                 

4          Fusion 3DS, Fusion 3D Systems başta kuyumculuk sektörü olmak üzere yüksek çözünürlük ve hıza ihtiyaç duyan profesyonel sektörlere çözüm üreten üç boyutlu yazıcı projesidir.                     

5          IUGO,   bir donanım ve bu donanımdan aldığımız verilerden beslenen algoritmalar oluşturarak  daha akıllı, tasarruflu ve güvenli sürüş deneyimi sağlamak.

           

6          Maxwell, MX8 platformu yağmur, toz ve -30 dereceye varan soğuklarda görev yapabilme gibi eşsiz özellikleriyle endüstri, arama kurtarma ve askeri personelin gökyüzündeki gözüdür               

7          Pandora, Pandora, mimari maketlere alternatif olarak geliştirilen bir arttırılmış gerçeklik uygulamasıdır. Amacı, inşaat ve mimarlık sektörlerinde kullanılan maketlere alternatif olarak maliyeti daha düşük, daha fonksiyonel ve mobil cihazlar aracılığıyla daha geniş kitlelere ulaşan çözümler üretmektir.                  

8          Anlatsın.com,  platform, 18-30 yaş aralığındaki kişilerin kariyer tercihlerini daha sağlıklı yapabilmeleri için, adaylara ulaşmak isteyen şirketlere yeni ve farklı bir kanal, adaylara ise marka algılarını güçlendirecek bir sistem sunmaktadır.                           

9          Greencoat, GreenCoat, her yüzeyde kullanıma uygun, ısı ve ses yalıtımlı üzerinde topraksız bitki yetişen yüzey kaplama malzemesidir. Estetiktir, ekolojiktir, sürdürülebilirdir ve yapıyı korur.    

10        Rollo Up, Sosyal içerik oyunlaştırma platformudur.