İTÜ Adaylarını Ağırlıyor
Şub 17, 2016


Üçüncü nesil üniversite modelinin başında gelen İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) her yıl düzenlediği ‘Geleneksel Tanıtım Günleri’ 17 Şubat 2016 Çarşamba günü Türkiye’nin en iyi Anadolu, Fen ve Özel Liselerinden gelen çok sayıda öğrencinin katılımı ile başladı.

tanitim2016_1

243 yıllık tarihiyle, bilimle, teknolojiyle, sanatla ve sporla markalaşmış Türkiye'nin ilk teknik üniversitesi İTÜ, gelecekleri ile ilgili seçim yapacak olan lise öğrencilerine, öğretmen ve velilere kampüslerini tanıtma, bilgilendirme, yol gösterme amaçlı düzenlediği 'Tanıtım Günleri’ni bu yıl 17-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirecek.

tanitim2016_3

İstanbul’un merkezi noktalarına konumlanmış 5 ayrı kampüste, 13 fakültede 39 lisans programı ve 6 enstitüde yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim veren İTÜ’nün 'Tanıtım Günleri’ne katılanlar, İTÜ akademisyen kadrosu ve İTÜ öğrencileri ile bir araya gelerek merak ettikleri sorulara yanıt bulacaklar.

Bu yıl, İTÜ yönetimi tarafından eğlenceli bir aktiviteye dönüştürülen 'Tanıtım Günleri'nde öğrenciler, kampüsün farklı bölümlerini keşfettikçe İTÜ’nün kendileri için hazırladıkları ödüllerin sahibi olabilecekler.

tanitim2016_2

Yine ilk kez kurulacak ‘dijital platform’ eşliğinde kampüs ve fakültelerin tanıtımının yapılacağı ‘Tanıtım Günleri’, bu yıl da binlerce üniversite adayı gencimizi ağırlamaya hazırlanıyor. 4 gün sürecek program boyunca İTÜ’yü tanımak isteyen öğrenci, öğretmen ve velilere Ayazağa yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi ev sahipliği yapıyor.