Serbest Dalışta İTÜ Başarısı
Nis 27, 2016


Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2016 Serbest Dalış Paletli/Paletsiz Dinamik Apnea, Statik Apnea ve Hız Apnea Türkiye Şampiyonası’nda, İTÜ Spor Kulübü’nden Birgül Erken 3 farklı branşta derece yaptı.

Bu sene Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yarışmaya 13 takımdan 21 kadın ve 45 erkek serbest dalış sporcusu katıldı. Tüm yarışmacılar 2 gün boyunca nefes kesen bir mücadele gösterdiler.

birgul-erken-

 

Serbest Dalış Paletli/Paletsiz Dinamik Apnea, Statik Apnea ve Hız Apnea kategorilerinde yapılan yarışmalarda İTÜ Spor Kulübü’nden Birgül Erken Paletli Dinamik Apnea Disiplini Kadınlar Kategorisi ve Hız Apnea Disiplini Kadınlar Kategorisi sıralamasında birincilik kazandı. Paletsiz Dinamik Apnea Disiplini Kadınlar Kategorisi sıralamasında da ikincilik elde etti.

Sporcumuz Birgül Erken, 2015 yılında Kaş’ta gerçekleşen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda birinci olmuştu. 2014 yılından beri İTÜ Sualtı Sporları Spor Kulübü bünyesinde spor yaşamına devam eden Birgül Erken, aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği ve sualtı fotoğrafçılığı yapıyor. 

Haber: Kurumsal İletişim Ofisi