Global Girişimcilik Haftası’nda Kaçırmamanız Gereken 4 İTÜ Ginova Etkinliği
Kas 16, 2016


İTÜ Ginova, Global Girişimcilik Haftası’nı kutluyor. Dünyanın dört bir yanından ve farklı kültürlerden gelen girişimcilerin geleceğimizi şekillendirecek projelerine hız kazandıran ve girişimcilere; mentorluk, danışmanlık ve yatırım ağları üzerinden destek sağlayan Endeavor Derneği tarafından her yıl düzenlenen ve Türkiye ayağı Endeavor Türkiye tarafından organize edilen haftada, İTÜ Ginova 4 önemli etkinlik düzenliyor. 17-22 Kasım tarihleri arasında; geleceğin tasarımlarına yön verecek 3 Boyutlu Yazıcı Atölyesi’nden girişimcilikle sanatı buluşturan Girişim Sineması’na, Sosyal Girişimcilik Semineri’nden Girişimcilik Simülasyonu’na kadar uzanan farklı deneyimler İTÜ’lüleri bekliyor.

Global Girişimcilik Haftası’na İTÜ rengini katacak İTÜ Ginova etkinliklerinde; 17 Kasım saat 13:30’da 3 Boyutlu Yazıcı Atölyesi ve aynı gün 18:30’da ünlü Japon manga ve anime sanatçısı Miyazaki’nin “Rüzgar Yükseliyor” filminin gösterileceği Girişim Sineması yer alacak. Ayrıca, Anadolu Vakfı’ndan Sosyal Girişimcilik Uzmanı Gülçin Kaya İnceiplik ile “Askıda Ne Var?” projesinin kurucusu ve Ahtapot Sosyal Medya Kurucu Ortağı Oğuzhan Canım 18 Kasım’da 12:30-14:30 saatleri arasında İTÜ’lülere sosyal girişimciliği anlatacak. 22 Kasım’da, 10:00 – 18:00 saatleri arasında düzenlenecek Girişimcilik Simülasyonu’nda ise katılımcılar, fikirlerin nasıl konsepte dönüştüğünü, proje ekiplerinin nasıl oluşturulduğu ve girişimcilik projelerinin modellenmesini uygulamalı olarak görecek.

Girişimci fikileriniz için ilham almak, başarılı girişimlerin öykülerini dinlemek ve elbette bunları yaparken eğlenmek de istiyorsanız, sizi de İTÜ Ginova’nın düzenlediği Global Girişimcilik Haftası etkinliklerine bekliyoruz.Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi