Müzikle ve Sahne Işıklarıyla Geçen 3 Gün: “Battle of Musicals”
Oca 05, 2017


Müzik ile oyunculuğun birleştiği müzikaller, bu kez Maçka Yerleşkemizde sahne aldı. İTÜ Müzikal Topluluğu, “Battle of Musicals” etkinliğinde, seyircilere 3 gün boyunca dünyadan farklı eserler sergiledi.

BattleofMusicals (5)

İTÜ Müzikal Topluluğu, 24, 26 ve 27 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşen Battle of Musicals’da sahnelediği 20 farklı müzikalde; şarkılar, danslar ve görsel performanslarla büyük heyecan yarattı.

BattleofMusicals (4)

Farklı müzikallerden seçilmiş şarkıların birbirleriyle yarıştığı etkinlikte, bütün şarkılar sahnelendikten sonra seyirciler, internet yoluyla verdikleri oylarla ilk 3’e giren performansları belirledi. Böylece, anlatıcılığını Altay İçimsoy ve Tara Haçikoğlu’nun yaptığı müzikaller serisinde, her günün ayrı ayrı ilk 3’ü seçildi.

BattleofMusicals (2)

Battle of Musicals’ın ilk gününde birinci Bound to You - Burlesque, olurken ikinci sırayı “Live in A Living Colour - Catch Me If You Can” yer aldı, üçüncü ise “Confrontation - Dr. Jekyll and Mr. Hyde” oldu. 26 Aralık’’ın zirve sahibi “Can’t Take My Eyes Off You - Jersey Boys” olurken, ikincisi, ilk günün birincisi “Bound to You - Burlesque”, üçüncüsü ise “Hard to Be The Bard - Something Rotten” oldu. Etkinliğin son gününde perdeyi dereceyle kapatanlardan birinci “Money-Cabaret”, ikinci “Be Italian-Nine”, üçüncü ise ikinci gün birincisi “Can’t Take My Eyes Off You - Jersey Boys” olarak sıralandı.

BattleofMusicals (3)

Bu performasların yanı sıra, aralarında dünyaca ünlü müzikallerden Hair, Les Miserables, Dr. Jekyll and Mr. Hyde’ın da bulunduğu birçok farklı eser etkinlik kapsamında seyircilerle buluştu.

BattleofMusicals (1)


Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi
Fotoğraflar: İTÜ Görsel İletişim Tasarımı Ofisi