Etohum Girişimcilik Zirvesi’nin En İyi 17 Girişimi Açıklandı
Oca 31, 2017


Etohum tarafından İTÜ ARI Teknokent ana sponsorluğunda gerçekleşen Girişimcilik Zirvesi, Ayazağa Yerleşkemizde düzenlendi. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve Beyin Eğitimleri Araştırmaları Uygulamaları Merkezi Kurucusu Dr. Kerem Dündar, Regus Bölge Müdürü İhsan Erol, Talent Town Kurucu Ortağı Nihat Yiğitsoy, Next Academy Kurucularından Levent Erden ve Turkuvaz Medya Digital Editörü Timur Sırt’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, yaklaşık 1000 katılımcı bir araya geldi.

gırısım (4)

Başarılı girişimler yatırımcılarla buluşacak
Bu yıl 5000’den fazla başvuru alan etkinlikte 17 fikir, bu yılın yatırım yapılacak en başarılı Etohum girişimleri olarak belirlendi. 23-25 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek Startup Turkey etkinliğinde yatırımcılarla buluşacak girişimciler, sonrasında bir dizi mentorluk ve eğitim sürecini tamamlayıp yatırımcılarla yüz yüze görüşmeler yaparak girişimlerini büyütmeye çalışacak. Zirvede ayrıca, başarılı çalışmalara imza atan isimler deneyimlerini genç girişimcilerle paylaştılar.
Zirvede yatırım almaya hak kazanan 17 başarılı Etohum girişimi şunlar oldu.

gırısım (2)

Motor-In: Mobil uygulama, motosiklet kullanıcıları için yardım desteği sunan sosyal bir platform olarak oluşturuldu.
Urbansurf: Uygulama sayesinde, seyahat edenlerin küçük gruplar hâlinde sosyalleşerek deneyimlerini paylaşması sağlanıyor.
Evdeki Yardımcım: Özellikle çalışan insanlar için büyük kolaylık sağlayan platform, kullanıcılara internet üzerinden gündelik ev temizlik hizmeti sağlıyor.
Fosefi: Fosefi, fikir ve içerik sahiplerini televizyon ve sinema endüstrisinden alıcılarla buluşturan dünyanın ilk çevrimiçi içerik pazar yeri olarak öne çıkıyor.
Papirux: Papirux, belgeleri bulut tabanlı ve kişi bazlı bir hafıza sisteminde saklıyor.
Taşeron Bankası: Platform, devletlerin ihale ettiği projeleri alan müteahhitlere, taşeron ekip ve taşeron firma bulmada yardım ediyor.
Fofomo: Mobil uygulama, kullanıcıların bulundukları veya gitmek istedikleri şehirlerdeki canlı müzik etkinleri ve mekânları görebilmelerini ve takip edebilmelerini sağlıyor.
Bilemezsin: Bilemezsin sosyal platformu, hava durumundan magazine, kullanıcıların her konuda bahis açabilecekleri sosyal platform olarak dikkat çekiyor.

gırısım (5)

Go Maint Me:
Elektrik, su, asansör ve teknoloji ekipmanları gibi demirbaşların kayıtlarını ve bakım süreçlerini yöneten akıllı yazılım Go Maint Me, tesislerin en büyük yardımcılarından biri olmaya aday görünüyor.
Botanalytics: Dijital iletişim üzerine geliştirilen Botanalytics; Messenger, Slack, Wechat, Kik gibi ürünlerin chatbot’ları üzerinden konuşmaların analizini yapıyor ve bağlılığını ölçümlüyor.
Gymanya: Spor yapmak için ille de spor salonuna gitmenize gerek yok. Gymanya kullanıcılarına, spor ekipmanına ihtiyaç duymadan, istedikleri her yerde ve belirlenen hedeflere göre antrenman yapma olanağı sunuyor.

gırısım (3)

StartupScore:
Yatırımcıların, geleceğin büyük firmalarını bulma şanslarını artıran ve girişimcilerin ise en iyi ekip üyelerini bulup başarı şanslarını yükselten psikometrik ölçümleri ve analizleri StartupScore yapıyor.
Hoom: Hoom, otellerdeki konaklama hizmetlerinin, mobil cihazlar üzerinden aktif ve verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.
MyTrustedWill: Proje, kullanıcıların sosyal medya hesaplarını hayatını kaybetmelerinden sonra da aktif tutuyor.
Otomofis: Bilgiye dayalı bütün süreçlerin tek platformdan yönetmesini sağlayan Otomofis, işletmeler için işleri oldukça kolaylaştırıyor.
Educain: Bir ağ uygulaması olan Educain’de öğrenciler soruların fotoğraflarını çekip sisteme gönderebiliyor ve bu sorular ilgili öğretmenlerin sistemine düşüyor.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi
Fotoğraflar: İTÜ Görsel İletişim Tasarımı Ofisi