“Önce İş Güvenliği” Diyenler Ayazağa Yerleşkemizde Buluştu
Mar 30, 2017


İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz, iş sağlığı ve güvenliği alanında ülkemizde yaşanan sorunları ortadan kaldırmaya katkı sunabilmek adına; gerekli yönetim sistemlerinin oluşturulması ile iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesinde tüm kişiler ve kuruluşlarla iş birliği yapmayı hedefliyor.

2-isgb-fotoÄŸraf (2)

Bu bağlamda akademik çalışmalar da yapan birim, ikincisini bu yıl düzenlediği İTÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri’nde, iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi üzerine çalışmalar yapan akademisyenleri, belediye yöneticilerini ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirdi. Bu yıl “Gör, Fark et, Önlem Al, Güvende Kal” sloganıyla, yine Ayazağa Yerleşkemizde düzenlenen etkinlik, 22-23 Mart tarihlerinde gerçekleşti.

2-isgb-fotoÄŸraf (3)

İki gün süren bu özel etkinlikte, konusunda uzman hukukçular, akademisyenler, hekimler, psikologlar, yerel yönetim temsilcileri, özel sektör firmalarında görevli iş sağlığı ve güvenliği yöneticileri ile sahne dünyasından sürpriz konuklardan oluşan konuşmacılar söz aldı.

2-isgb-fotoÄŸraf (1)

Etkinliğe; İTÜ İşveren Vekili ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Fuat Aydın’ın yanı sıra İnşaat Fakültesi Yapı İşletmesi Ana Bilim Dalı’ndan öğretim üyemiz Doç. Dr. Gürkan Emre Gürcanlı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü İsmail Gerim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Başkanı Abdurrahim Şenocak, Türkiye Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, İTÜ İSGB Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Gülçin Çivi ve Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Daire Başkanı Dr. Ahmet Özlü’nün de aralarında bulunduğu birçok davetli katıldı.Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi