Mastergames17 Rekabeti İTÜ’deydi
May 09, 2017


Türkiye’nin en büyük üniversiteler arası spor karşılaşmalarından MasterGames17’de üniversite mezunları Ayazağa Yerleşkemizde yarıştı.

master-games'17 (2)

“Üniversite mezunlarının olimpiyatları” sayılan ve farklı spor dalında gerçekleşen yarışlardan oluşan MasterGames17, 6 - 7 Mayıs tarihlerinde Ayazağa Yerleşkemizde düzenlendi. Bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen etkinliğe katılanlar, yine zorlu karşılaşmalara tanık olarak turnuvaların tadını çıkardı.

master-games'17 (5)

Türkiye'nin önde gelen 14 üniversitesinden mezun çok sayıda yarışmacının katıldığı MasterGames17’de; voleybol, basketbol, futbol, kürek ve briçten oluşan 5 takım sporunun yanı sıra; tenis, yüzme, koşu, masa tenisi, satranç ve tavladan oluşan 6 bireysel spor dalındaki yetenekler sergilendi. Etkinliğin ilk günü Burgan Bank Mastergames'17 Koşusu ile başladı. 40 Yaş Altı ve 40 Yaş Üzeri olarak iki yaş grubunda gerçekleşen koşuda, her yaş grubu da kendi içinde erkek ve kadın olmak üzere ikiye ayrıldı. Ayrıca, gün boyunca İTÜ Mezunları Derneği Çamlık Lokali’nde yapılan satranç turnuvasında stratejik zekâlar “en iyi” olmak için yarıştı.

master-games'17 (3)

Son yıllarda spor turnuvalarında kendine genişçe yer bulmaya başlayan e-spor mücadeleleri de Mastergames17’de unutulmadı. AXA Sigorta sponsorluğunda düzenlenen karşılaşmalarda yarışmacılar, 90'ların efsanevi oyunları Pro Evolution Soccer (PES) ve Street Fighter oyunlarında mücadele etti.

master-games'17 (4)

MasterGames17, ikinci günün sonundaki final maçlarının ardından dereceye girenler için düzenlenen madalya töreniyle sona erdi.


Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi