Sporcularımızdan Bir Sezonda Tam 25 Kupa
May 24, 2017


Sporcularımız başarılarla dolu bir sezonu daha geride bıraktı. Atletizm, futbol, frizbi, basketbol, tenis, yüzme, Amerikan futbolu (korumalı futbol), hentbol ve yelken başta olmak üzere 50’ye yakın branşta yarışan takımlarımız, bu sezon 25 kez kupa kaldırdı.

sertifika-toreni-2017 (2)

2016- 2017 Akademik Yılı’nda ulusal ve uluslararası statüde gerçekleşen spor karşılaşmalarında üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden, elde ettikleri şampiyonluklar ve derecelerle önemli başarılarla Teknik Üniversite’yi gururlandıran sporcularımız, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı öncesinde, Beden Eğitimi Bölümümüz’ün kapalı spor salonunda düzenlenen törende verilen sertifikalarla ödüllendirildi.

sertifika-toreni-2017 (3)

Bu yıl en dikkat çekici başarıları elde eden takımlarımız ise Üniversiteler 2. Ligi’nde yenilgisiz şampiyon olarak 1. lige yükselen hentbol takımımız, 2. Türkiye Kadın Bayrak Futbolu Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamlayan İTÜ Hornets, sezon içerisinde üniversitemize en fazla kupayı getiren firizbi takımımız ile Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nün düzenlediği üniversiteler arası CampusCup yarışlarından 5 kupayla yuvaya dönen yelken takımımız oldu.

sertifika-toreni-2017 (1)

Prof. Dr. Tayfun Kındap “Gururumuz oldunuz.”

Sporcularımıza sertifikalarını veren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Tayfun Kındap, yaşattıkları büyük gururdan ötürü sporcularımıza ve antrenörlerine teşekkür ettikten sonra: “İTÜ’de eğitiminize devam ederken aynı zamanda sporla ve sanatla uğraşıyor ve başarıdan başarıya koşuyorsunuz. Bu son derece önemli ama bunları İTÜ’de başarmak, emeğinizin değerini bir kat daha artırıyor.” dedi. Törene Genel Sekreterimiz Prof.Dr. Mustafa Sait Yazgan da katıldı ve sporcularımızın bu önemli gününde yanlarında oldu.


Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi