Rektörlük Binamızda Yangın Tatbikatı Yapıldı
May 31, 2017


Olası yangınlara hazırlıklı olmak ve alınan önlemlerin hızlı bir şekilde uygulamaya geçip geçmediğini daha yakından görebilmek için Ayazağa Yerleşkemizde yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili olarak 25 Nisan’da Rektörlük Senato Salonu’nda yapılan toplantıda, tahliye hakkında Rektörümüz, Rektör Yardımcılarımız, Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ve Şube Müdürlerimizden oluşan rektörlük üst yönetim kademesi bilgilendirildi ve alınan karar doğrultusunda( tatbikat tarihi belirlendi. Ardından, tatbikatta görev alacaklara 16 Mayıs tarihinde kuramsal ve uygulamalı yönlendirme eğitimi verildi, tatbikatta kullanacakları araçlar ve gereçler kendilerine teslim edildi.

yangin-tatbikati-2017 (1)

Tatbikat öncesinde İTÜ AFAD Koordinatörlüğü ve İTÜ Afet Yönetim Uyg-Ar Merkezi üyelerinden oluşan Rektörlük Tahliye Tatbikatı Komisyonu üyelerimiz, personelimizle yüz yüze görüşmeler yaptı ve çalışanlarımızın gönüllülük, fiziksel kabiliyet, sorumluluk alma disiplinlerini değerlendirerek 34 kişilik bir görevli listesi hazırladı.

yangin-tatbikati-2017 (2)

24 Mayıs’ta, saat 11:30’da, haberli olarak yapılan Rektörlük Binası Tahliye Tatbikatı, sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlandı. Yapılan hazırlıklar ve eğitimlerin ardından gerçekleşen tatbikatın sonunda, Rektörlük binasındaki tüm çalışanlarımızın 2 dakika 30 saniye gibi kısa bir sürede tahliye edildi.


Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi