İTÜ Erkek Hentbol Takımı Yenilgisiz Şampiyon
Haz 07, 2017


Erkek Hentbol Takımımız, İstanbul Üniversiteler Arası 2. Lig’de maçlarının tamamını kazanarak şampiyon oldu ve 1. Lig’e yükseldi.

itu-hentbol-takimi (1)

7 - 27 Nisan tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Spor Salonu’nda düzenlenen ve 6 ekibin katıldığı karşılaşmalarda, İTÜ Erkek Hentbol Takımı, yenilgisiz şampiyon oldu ve bir üst lige çıktı. Ekibimiz ayrıca, Boğaziçi Sports Fest kapsamında oynadığı maçlarda da bu unvanını korudu ve bir şampiyonluğa daha adını yazdırdı. Sezonu çifte kupayla kapatan takımımız, göz alıcı performansıyla yılın en dikkat çeken üniversite spor ekiplerinden biri oldu. Bu sezon yeni bir yapılanmayla yola çıkan sporcularımız, ağırlıklı olarak hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerinden oluştu. Ekibimizin takım ruhuna dinamizm katan gençlerimizin uyum sürecini de zorlanmadan atlatmalarıyla gelen bu önemli başarıların ardından takımımız, Süper Lig yolunda antrenmanlara şimdiden başladı. Takımımız önümüzdeki sezon, Ünilig müsabakalarında İstanbul elemelerini geçip yarı final ve final müsabakalarında başarılı olmayı hedefliyor.

itu-hentbol-takimi (2)

İTÜ Ailesi olarak iki şampiyonluk birden kazanarak üniversitemize büyük gurur yaşatan Erkek Hentbol Takımımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi