Frizbi Teknik Ödüle Doymuyor
Haz 14, 2017


2017’nin ilk 6 ayında katıldığı 7 yarışmanın 5’inden ödülle dönen Frizbi Teknik, yolculuğunu sürdürüyor.

frizbi-takimi-2017 (3)

Ultimate frizbi sporunu öğretmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlayan Frizbi Teknik kulübümüz, ödülleri toplamaya devam ediyor. Geçen yılki bahar aylarında katıldığı etkinliklerinden hepsinde şampiyonluğa ulaşan ekibimiz bu yıl, aldığı derecelerin yanı sıra; ultimate frizbi sporunun en önemli yarışmalarından olan Oyunun Ruhu’nda da şampiyonluğa ulaştı. İTÜ Ultimate Frizbi Kulüp Başkanı Mehmet Raşid Üçkardeşler, bu yıl 7 organizasyonun 5’inden ödülle dönen takımımızın başarılı performansını: “Yalnızca ulusal turnuvaları ve organizasyonları değil, yurt dışındaki yarışmaları da yakından takip ediyoruz. Geçtiğimiz Ocak ayında Bubblepest Turnuvası’na katılmak üzere Macaristan’a gittik.

frizbi-takimi-2017 (2)

Her yıl Budapeşte’de düzenlenen bu turnuvaya Türkiye’den katılan ilk ve tek takım olduk. Ülkemizi ve okulumuzu centilmence temsil ederek bu spor dalının en saygın ödülü olan Oyunun Ruhu Ödülü’nü üniversitemize ve ülkemize getirdik. Her turnuva ve ligde Oyunun Ruhu sıralamasında ilk üç sıra içinde yer aldık. Takımımızın görünürlüğünü artıran bu gelişmeler, ultimate frizbiyi ne kadar önemsediğimizin ve işimizi centilmence, kurallara bağlı olarak yaptığımızı kanıtlıyor.” sözleriyle değerlendirdi.

Üçkardeşler, takım olarak son 3 yılda 3 uluslararası turnuvaya katılıp tamamından ödülle dönen takımın performansına dikkat çekti ve ülkemizin en başarılı spor kulüplerinden biri olduklarını kaydetti. Kulüp Başkanı ayrıca, Frizbi Teknik’in yüksek bir potansiyel taşıdığını ve gelecekte daha yüksek başarılar elde edeceğine inandığını belirtti. İTÜ Ailesi olarak şampiyonluklarıyla kendini kanıtlayan Frizbi Teknik’i kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

frizbi-takimi-2017 (1)

Ultimate frizbi nedir?


7 kişilik iki takımın, 175 gram ağırlığındaki bir plastik diski takım arkadaşları arasında fırlatmasıyla yapılan bir spor dalı olan ultimate frizbi, oynandığı gol bölgesi açısından Amerikan futbolu ve rugby sporlarıyla benzer özellikler taşıyor. 40’tan fazla ülkede oynanan ultimate frizbinin en popüler olduğu ülke ise Amerika Birleşik Devletleri olarak biliniyor.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi
Fotoğraflar: İTÜ Görsel İletişim Tasarımı Ofisi