Mimarlık Fakültemize 10 Ödül Birden
Tem 20, 2017


Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, başta Türkiye olmak üzere Dünya’nın dört bir yanından ödülle dönerek İTÜ ailesine büyük gurur yaşattılar

Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri, başarıdan başarıya koşuyor. Peyzaj Mimarlığı Bölümümüz öğrencilerimiz Ezgi Umut Türkoğlu, Dilara Tuncer, Asya Berfu Atalay ve Dilara Kuş, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ile Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi (PEMKON) iş birliğinde bu yıl 6.’sı düzenlenen Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Ödülleri’ni kucakladı. Öğrencilerimiz 5 eşdeğer ödülden 4’ünü kazandı.

Mimarlik-basari (2)

9. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri İTÜ’ye

Peyzaj Mimarlığı Odası, Ulusal Peyzaj Mimarlığı günü etkinlikleri kapsamında 9. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri’ni düzenledi. Uygulanmamış Proje dalında Doç. Dr. Meltem Erdem Kaya, Öğr. Gör. Dr. Serdar Kaya ve mezunumuz S. Elif Serdar ‘Gemerek Sivas Sızır Şelalesi Doğa Parkı Peyzaj Tasarım Projesi’ ile; Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tunçay, Yrd. Doç. Dr. Ebru Erbaş Gürler ve doktora öğrencimiz N. Tuğçe Onuk da ‘Tuzla Kamil Abdüş Gölü ve Çevresi Peyzaj Projesi’ ile ödüle layık görüldüler. Ayrıca mezunumuz Enise Burcu Derinboğaz, aynı yarışmada Yüksel Öztan, ‘Genç Peyzaj Mimarı’ ödülünü değer görüldü. Öğr. Gör. Dr. Deniz Aslan ise ‘Mesleğe Katkı ve Uygulanmış Proje’ dalında ödül alan isim oldu.

Mimarlik-basari (1)

Bir ödül de Elazığ’tan geldi
Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Çağatay Seçkin ile Yrd. Doç. Dr. Muhammed Ali Örnek’in öncülüğünde kurulan proje ekibi ise Elazığ Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması’nda İkinci Mansiyona değer görüldüler.

Tasarım Festivali'nden ikincilik ödülü

Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Leman Figen Gül danışmanlığında Mimarlık Bölümü ile Mimari Tasarımda Bilişim Lisansüstü öğrencilerinin birlikte oluşturdukları FabBees Takımı Londra’da Westminster Üniversitesi Dijital Fabrikasyon Birimi’nin düzenlediği Uluslararası Tasarım Festivali’nden (FabFest 2017) ikincilik ödülü kazandı. 

İTÜ Ailesi olarak üniversitemizi başarıyla temsil eden öğretim üyelerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi