İTÜ GVO Sutopu Takımımız 2.Lig Şampiyonu
Tem 29, 2017


İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Spor Kulübü Sutopu Takımımız, U15 2. Lig Türkiye Şampiyonası’ndan şampiyonluk kupasıyla döndü

U15 Erkekler 2.Lig müsabakaları, Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu’nda oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. 2016 - 2017 sezonu şampiyonu, Üniversitemiz Geliştirme Vakfı Okulları Spor Kulübü Sutopu Takımımız oldu. A ve B olmak üzere iki grup halinde oynanan müsabakalarda, A Grubunda; İTÜ GVO 9 puan, Kınalıada Spor Kulübü 6 puan, Dolphin Spor Kulübü 3 puan ile B Grubunda ise Başkent Akademi Spor Kulübü 15 puan, Çınarlı Spor Kulübü 10 puan, Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Kulübü 9 puan ile ilk üçe yerleşen takımlar oldular.

sutopu-basarisi (2)

Şampiyonluk 7-4 ile geldi

Puan durumuna göre iki grubun birincileri olan İTÜ GVO ve Başkent Akademi Spor Kulübü şampiyonluk için mücadele etmeye hak kazanan takımlar oldular. Şampiyonluk mücadelesini 7 - 4 İTÜ GVO kazanırken, Başkent Akademi Spor Kulübü ise ligin ikincisi olarak sezonu tamamladı ve her iki kulüpte bir üst lige çıkan takımlar oldu. Puan durumuna göre iki gurubun ikincileri olan Kınalıada Spor Kulübü ve Çınarlı Spor Kulübü'nün ise üçüncülük için yaptıkları karşılaşmanın galibi 4 - 11 skorla Çınarlı Spor Kulübü oldu ve ligin üçüncüsü olarak sezonu tamamladı. Heybeliada Spor Kulübü ve Adana Adanus Spor Kulübü ise 0 Puanla lige veda eden takımlar oldu.

“Şampiyonluk bizler için kıymetli”


İTÜ GVO Spor Kulübü Müdürü Berk Yılmaz, "Okullarımızın havuzu faaliyete geçtiğinden bu yana su sporları branşlarında yoğun şekilde çalışmaktayız. Son bir kaç senedir de birçok ulusal ve uluslararası başarıya imza atmış sporcularımız var. Rekortmen ve milli sporcularımızın varlığı, Türkiye Şampiyonlukları elde eden takımlarımız etkisi bu noktada çok büyük ilgi yaratmakta. Birçok ufak öğrencimiz yanıma gelip ‘ben sutopcu olmak istiyorum, ben paletli yüzücü olmak istiyorum’ diyerek beni okul bahçesinde soru yağmuruna tutuyorlar” dedi.

sutopu-basarisi (1)

İTÜ GVO Spor Kulübü olarak, Sutopu branşında beş senedir takımlarımızı yapılandırmaya çalıştıklarını dile getiren Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İTÜ GVO Spor Kulübü Sutopu takımları genç bir oluşum. Bu branşta elde ettiğimiz en önemli başarı, U15 1. Ligine Şampiyon olarak yükselmemiz. Bu başarıya imza atan takımımız ise Sutopuna başlattığımız ilk jenerasyonumuz. Bu nedenle bu şampiyonluk bizler için çok kıymetli ve anlamlı. Sutopu takımlarımızın elde ettikleri bu başarıyı, İTÜ ailesine armağan ediyoruz. Spor Kulübümüz, İTÜ'ye değer ve güç katmak için tüm sporcu ve antrenörleri ile azimle çalışmaya devam edecek. Umuyorum ki bu mecrada tekrar buluşup, sporcularımızın elde etikleri başarılardan gurur ile bahsedip, sizleri sevincimize ortak etmeye devam edebiliriz.

İTÜ ailesi olarak; sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, 1. lige yükselen takımımıza başarılar diliyoruz.


Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi