Öğretim Üyemize Risk Analizi Topluluğu’ndan Ödül
Ara 18, 2017


Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Seda Kundak’a Society of Risk Analysis (SRA) tarafından ödül verildi.

Her yıl risk analizleri alanında 6 farklı kategoride ödül verilen törende, 9 bilim insanı ödüllendirildi. İTÜ Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Seda Kundak SRA/Sigma Xi Distinguished Lecturer Award (Seçkin AKademisyen Ödülü)’a layık görülerek 2018-2020 yılları arasında desteklenmeye değer görüldü.

seda-kundak-17

Risk analizi alanında en seçkin akademisyen ödülü

Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinin Mclean kentinde 12 Aralık’ta düzenlenen organizasyonda Doç. Dr. Seda Kundak’a “Seçkin Akademisyen” ödülü takdim edildi. Risk analizi alanında en prestijli uluslararası ödüllerden biri olan SRA/Sigma Xi Distinguished Lecturer Award risk analizleri alanında katkı yapan öğretim üyelerine veriliyor. İTÜ ailesi adına öğretim üyemizi başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

SRA hakkında

Society of Risk Anlaysis, disiplinler arası risk analizi alanında çalışan bilim insanlarını bir araya getiren uluslararası bir topluluktur. 1980 yılında kurulan topluluk “Risk Analysis: An International Journal” adlı bilimsel dergi ile düzenli olarak her yıl risk analizi alanında makaleleri yayınlıyor. Bu alanda çalışan akademisyenlerin çalışmalarını uluslararası alanda yayın yaparak 1982 yılından bu yana destekliyor. Topluluğun internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Haber ve Fotoğraflar: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi