TÜBİTAK’tan Öğretim Üyemize Ödül
Oca 05, 2018


Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Tuğba Ölmez Hancı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl verilen Bilim, Özel Hizmet ve Teşvik Ödülleri kapsamında “Teşvik Ödülü”nü aldı.

tubitak-ocul-2017 (2)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde düzenlenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin ve TÜBİTAK Bilim Kurulu üyelerinin de yer aldığı törende bu yıl 4 Bilim Ödülü ve 11 Teşvik Ödülü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde sahiplerini buldu.

Bilim Ödülü Kategorisinde TÜBİTAK tarafından 2017 yılı Mühendislik Bölümü alanında “Endokrin bozucu kanserojen maddelerin ileri oksidasyon prosesleri ve nano partiküllerin kullanıldığı teknolojilerle giderimi” konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmalarıyla “Teşvik Ödülü” almaya hak kazanan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyemiz Doç. Dr. Tuğba Ölmez Hancı, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

tubitak-ocul-2017 (1)

Törende ödül almaya hak kazanan akademisyenleri tek tek tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilim insanlarına bundan sonraki çalışmalarında başarı dileyerek, “Kendilerinden ülkemizin önünü açacak, bilim dünyasına yön verecek çok daha büyük başarılar beklediğimizi de özellikle ifade etmek isterim" diye konuştu.

Haber: İTÜ Kurumsal İletişim Ofisi